اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار صرافی‌ ها

مدیر ادعایی Hydra در روسیه دستگیر شده است

یک دادگاه منطقه ای در مسکو مردی را دستگیر کرد که گزارش رسانه های محلی او را دیمیتری پاولوف، مدیر بازار دارک وب Hydra که اخیراً تعطیل شده است، معرفی کرد. مقامات روسی معتقدند که او در جرایم مرتبط با مواد مخدر دست داشته است که مجازات آن تا ۲۰ سال زندان است.

 

دادگاه مسکو فردی را دستگیر کرد که معتقدند مدیر هایدراست

خبرگزاری شهر مسکو این هفته به نقل از سرویس مطبوعاتی دادگاه گزارش داد که دادگاه منطقه مشچانسکی مسکو، دیمیتری اولگوویچ پاولوف را که متهم به تولید، فروش و توزیع مواد مخدر است، بر اساس قانون جزایی روسیه، بازداشت کرده است.

پاولوف که روز دوشنبه ۱۱ آپریل دستگیر شد، هم نام یک شهروند و ساکن ۳۰ ساله روسیه است که به اتهامات مشابه در رابطه با نقش ادعایی خود به عنوان مدیر بازار هایدرا که اخیراً ویران شده است، یکی از بزرگترین بازارها در دارک وب متهم شده است.

 

در اوایل این ماه، مجری قانون آلمان زیرساخت سرور هایدرا را در این کشور توقیف کرد و وب سایت این پلت فرم روسی زبان را از بین برد. این عملیات با حمایت چندین آژانس آمریکایی انجام شد.

 

در ۵ آپریل، وزارت دادگستری ایالات متحده اتهامات جنایی علیه دیمیتری پاولوف را به دلیل توطئه برای توزیع مواد مخدر و توطئه برای ارتکاب پولشویی اعلام کرد. بر اساس کیفرخواستی که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا ارائه شده است، این روس همچنین به مدیریت و ارائه خدمات میزبانی به Hydra متهم شده است.

روزنامه تجاری روسی کومرسانت به نقل از پاولوف در ۶ آپریل به بی بی سی گفت که مقامات ایالات متحده با او تماسی نداشته اند و او در مورد اتهامات از رسانه ها مطلع شده است. او همچنین اصرار داشت که شرکتش تمام مجوزهای لازم را از Roskomnadzor، ناظر ارتباطات روسیه دارد، و هیچ وب سایتی را مدیریت نمی کند، بلکه فقط سرورها را به عنوان یک واسطه اجاره می دهد.

ایالات متحده مدعی دخالت روسیه با سازمان‌های جنایی مرتبط با رمزارز، از جمله بازارهای دارک وب (DNM) و بازیگران باج‌افزار است. در ماه سپتامبر، اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) کارگزار ارز دیجیتال سوئکس مستقر در روسیه را تحریم کرد که گمان می رود بیش از ۲۰ میلیون دلار از DNM هایی مانند Hydra دریافت کرده است.

 

این وزارتخانه همچنین تحریم هایی را علیه خود Hydra، که حداقل از سال ۲۰۱۵ فعال بود و قبل از تعطیلی آن حدود ۱۷ میلیون مشتری داشت، و یک صرافی ارزهای دیجیتال به نام Garantex را که مظنون به پردازش بیش از ۲.۶ میلیون دلار تراکنش از پلتفرم بازار دارک وب بود، اعمال کرد.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا