بازی Alien Worlds، جنگ در فضا برای کسب درآمد

بازی Alien Worlds یکی از بازی‌های پرطرفدار دنیای بلاکچین است که بر روی اتریوم، WAX و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) فعالیت می‌کند. این بازی از طریق استخر‌های جذب سرمایه (Launch Pad) صرافی معتبر بایننس به دنیا معرفی شد و پس از لیست شدن توکن آن با نماد TLM در بایننس، مورد توجه قرار گرفت. محیط بازی در فضا و کهکشان‌ها طراحی شده و بازی کنندگان برای بدست آوردن توکن TLM با یکدیگر به مبارزه می‌پردازند. در ادامه مقاله به معرفی کامل بازی خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

بازی الین ورلدز

الین ورلدز یا دنیای بیگانه پروژه‌ای است که توسط برخی از نام های بزرگ این صنعت پشتیبانی می شود. Saro McKenna، مدیرعامل و هم‌بنیان‌گذار بازی Alien worlds، قبلاً برای EosDAC، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان بلاک برای شبکه EOS کار می‌کرد. همچنین نام‌های بزرگی از جمله دکتر دیوید چاوم، بنیانگذار DigiCash، دکتر نیک سابو، مخترع قراردادهای هوشمند و دکتر پیتر ریزونوف، خالق پروتکل BitShares در این بین به چشم می‌خورد.

بازی Alien Worlds از فاکتور‌‌های مهم دیفای، گیمینگ و متاورس بهره‌مند شده و همین امر آنرا به یکی از بازی‌های پرطرفدار دنیای بلاکچین تبدیل کرده است.  در این بازی سیاره‌هایی وجود دارند که حاوی عنصر با ارزشی به‌نام تریلیوم TLM هستند. این سیاره‌ها هرکدام نرخ بهره برداری ( استخراج TLM) و نرخ شارژ مجدد متفاوتی دارند. کاربران با انتخاب سیاره مناسب و سفر به آنها به کمک سفینه‌های فضایی می‌توانند شروع به استخراج TLM و کسب درآمد کنند.

همچنین امکان مبارزات کارتی بازی‌کنندگان نیز وجود دارد. کاربران به واسطه کارت‌هایی که در بازی بدست می‌آورند که هرکدام توکن‌های NFT هستند، می‌توانند به مبارزه با یکدیگر اقدام کنند و توکن تریلیوم بدست آورند.

Alien worlds Game

 

ثبت نام در بازی Alien Worlds

ثبت نام در بازی ملزم به طی کردن مراحل زیر است.

 1. ابتدا وارد سایت play.alienworlds.io شوید.
 2. حال نیاز به نصب و فعال‌ سازی کیف پول Wax دارید.
 3. پس ساخت حساب و فعال سازی اکانت Wax، برای ساخت شخصیت و آواتار خود وارد بازی الین ورلدز شوید.
 4. پس از تایید شرایط و قوانین بازی بر روی کلمه I’m ready کلیک کنید.
 5. حال سیاره‌ای به شما اختصاص داده می‌شود که می‌توانید تا شروع به استخراج کنید.

 

NFT‌های بازی Alien Worlds

همانطور که میدانید تمامی بازی‌های بلاکچینی از توکن‌های غیرمثلی بهره‌مند هستند، بازی Alien Worlds نیز از این امر مستثنا نیست. توکن‌های غیرمثلی این بازی در قالب ابزارها، آواتارها، زمین‌ها، آیتم‌های جنگی و موارد دیگر وجود دارند. بازی‌کنندگان می‌توانند اقدام به ساخت و خرید این توکن‌ها و همچنین استخراج آنها در سیارات بکنند. استخراج توکن‌های غیرمثلی کاملا شانسی و بسته به الگوریتم‌های طراحی شده بازی است.

بازیکنان می‌توانند با استفاده از بازار atomic hub اقدام به معامله این توکن‌ها و کسب درآمد از آنها کنند.

ابزار‌ها (Tools)

ابزار‌ها برای استخراج تریلیوم مورد استفاده قرار می‌گیرند، هنگام شروع بازی یک بیلچه به همه بازی‌کنندگان اهدا می‌شود. برای پیدا کردن ابزار بهتر باید به ماجراجویی در متاورس بازی بپردازید. همچنین اگر خوش شانس باشید هم ممکن است هنگام استخراج ابزار‌های جدیدی استخراج کنید. هر ابزار نیز نقاط ضعف و قوت مخصوص به خود را دارد. بعضی از آنها برای پیدا کردن NFTها مناسب هستند و بعضی قدرت استخراج تریلیوم بیشتری دارند.

تمامی بازی‌کنندگان به‌صورت همزمان اجازه استفاده از ۳ ابزار را در اختیار دارند. با ترکیب کردن ابزار‌های مختلف می‌توانید قدرت استخراج و شانس بدست آوردن آیتم‌های خود را تغییر دهید.

ابزار‌ها (Tools)

مینیون‌ها (Minions)

مینیون‌ها شخصیت‌هایی که هستند که در مبارزات داخل بازی استفاده می‌شوند، همچنین در بازی‌ها کامیونیتی محور پروژه نیز کاربرد دارند. مینیون‌ها مشتاقانه منتظر بروز رسانی Thunderdome هستند.

مینیون‌ها (Minions)

اسلحه‌ها

اسلحه‌ها برای مبارزات کاوشگران سیاره‌ها استفاده می‌شود. تمامی اسلحه‌ها نرخ قدرت دفاعی و حمله‌ای متفاوتی دارند. با گسترش متاورس کاربرد این آیتم‌ها نیز بیشتر می‌شود.

اسلحه‌ها

آواتار

آواتار‌ها چهره شما در متاورس هستند. اولین آواتار انتخابی شما برای استخراج کاربرد داشته و اولین آواتارها از بین آنهایی که توسط فدراسیون بازی ارائه شده‌اند انتخاب می‌شود.

آواتار alien worlds

NFTهای ماموریت

این NFTها با رفتن به ماموریت‌ها بدست می‌آیند. در صورت پیدا کردن این توکن‌ها در متاورس بازی می‌توانید در بازی‌های جانبی شرکت کرده و قدرت‌های خود را افزایش دهید. همچنین می‌توانید ماموریت خود را بسازید.

NFTهای ماموریت

 

کاربرد زمین‌ها در بازی الین ورلدز

در هر سیاره چندین زمین وجود دارد که برای استخراج TLM از آنها استفاده می‌شود. این زمین‌ها هستند که نشان‌دهنده میزان استخراج ( نرخ بهره برداری)، میزان شارژ مجدد و مقدار کمیسیون استخراج هستند.

کاربرانی که اقدام به استخراج TLM می‌کنند، بایستی مقداری کمیسیون به مالک زمین بدهند. کمیسیون‌ها نیز بسته به قابلیت زمین‌ها متفاوت است.

کاربران با گشت و گذار می‌توانند زمین‌هایی که کمیسیون کمتری دارند را پیدا کرده و از آنها استفاده کنند.

 • تمامی زمین‌ها به شکل توکن NFT بوده و قابلیت خرید و فروش آنها در بازی وجود دارد.

سیاره‌ها در متاورس دنیای بیگانه

 

توکن TLM و کاربرد‌های آن

توکن TLM توکن بومی پلتفرم و قلب تپنده بازی Alien Worlds است. این توکن در سه بلاکچین وکس، اتریوم و بایننس اسمارت چین وجود دارد. کاربران می‌توانند توکن‌های خود را به بلاکچین مدنظر انتقال دهند. عرضه توکن‌های تریلیوم به واسطه کاربران انجام می‌شود. توکن‌ها به سیارات و زمین‌ها منتقل شده و توسط بازی‌کنندگان استخراج و سپس به بازار عرضه می‌شود.

طبق داده‌های coinmarketcap.com، عرضه این توکن به ۱۰ میلیارد عدد محدود شده.

کاربرد‌های توکن TLM عبارتند از:

 • استیکینگ: هولدر‌ها با استیک کردن توکن در بازی می‌توانند کسب درآمد کنند.
 • حاکمیت سیاره‌ها: بازی‌کنندگان به‌واسطه این توکن می‌توانند در حاکمیت سیاره‌ها نقش داشته باشند.
 • پاداش‌دهی: کاربران فعال از طرف شبکه به‌دلیل فعالیت خود با توکن تریلیوم پاداش می‌گیرند.
 • پول درون بازی: تمامی معاملات، آپگرید‌ها با استفاده از توکن TLM انجام می‌شود.

توکن TLM

 

کسب درآمد از بازی Alien Worlds

ارز TLM به صورت عمومی در بایننس و سایر صرافی‌های ارزدیجیتال معامله می‌شود و چند راه برای کسب درآمد از این بازی وجود دارد:

 • استخراج تریلیوم (TLM)
 • فروش NFT
 • خرید زمین

استخراج Trillium

ماینینگ یک فعالیت اصلی در بازی الین ورلدز است و بیشتر اقتصاد بازی حول محور استیکینگ، استخراج و تبدیل Trillium می‌چرخد. حال شاید برای شما سوال باشد که چقدر می‌توانید از استخراج در این بازی درآمد کسب کنید؟

به عنوان یک مبتدی و تازه وارد، می‌توانید حدود ۱ دلار در ساعت از بازی Alien Worlds درآمد کسب کنید، که از راه‌های زیر می‌باشد.

 • بازیکنان معمولاً ۱ ساعت در روز ماین می‌کنند، زیرا روند بازی نسبتاً خسته کننده می‌شود.
 • با تجهیزات معمولی و مبتدی، تقریباً ۱۵ بار عمل ماینینگ در طول یک ساعت انجام خواهید داد.
 • به طور متوسط، هر تلاش ماینینگ به شما ۰.۱۵ TLM می‌دهد.
 • این منجر به ۲.۲۵ TLM در ساعت می‌شود که تقریباً ۱ دلار در ساعت است.
 • با استفاده از پروتکل Alien Worlds Teleport می‌توانید TLM را به بایننس اضافه کنید و معامله را در آنجا تکمیل نمایید.

استخراج Trillium

در نظر داشته باشید که مبالغ بالا با قیمت TLM در زمان نگارش این مقاله محاسبه شده است و در زمانی که شما این مقاله را مطالعه می‌کنید، ممکن است جا به جا شده باشد.

بازیکنان پیشرفته به ابزارهای استخراج بهتری دسترسی دارند که به ازای هر ماین TLM بیشتری پاداش می‌دهند.

فروش NFT

هر بار که شما فعالیت ماینینگ را انجام می‌دهید، فرصتی برای دریافت NFT دارید. شانس دریافت NFT به ابزار شما و زمینی که در آن استخراج می‌کنید بستگی دارد و با بهترین ابزارها از ۰.۵٪ تا تقریباً ۲۰٪ متغیر است.

فروش NFT الین ورلدز

در اینجا نحوه کسب درآمد از فروش NFT در این بازی آورده شده است:

 • NFT های Alien Worlds را می‌توان در بازار AtomicHub فروخت و در ازای آن توکن WAX بدست آورد. توکن‌های WAX واحد پول بلاکچین WAX هستند.
 • توکن‌های WAX را می‌توان با TLM در صرافی‌های مختلف WAX مانند alcor.exchange مبادله کرد.
 • با استفاده از پروتکل Alien Worlds Teleport می‌توانید TLM را به بایننس انتقال دهید.

خرید زمین در الین ورلدز

علاوه بر استخراج و فروش NFT، بازیکنان می‌توانند در مالکیت بخشی از بازی Alien Worlds سرمایه‌گذاری کنند. حواستان باشد که زمین‌ها بسیار گران هستند، اما برای کسانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در بازی‌های NFT می‌باشند، می‌تواند راهی مناسب برای کسب درآمد جانبی باشد. پس قبل از هر سرمایه‌گذاری تحقیقات لازم را انجام دهید و مطمئن باشید.

اگر تازه شروع کرده‌اید، در هیچ شرایطی عجله و خرید سرزمینی در این بازی را توصیه نمی‌کنیم. وقت خود را صرف بازی کنید و اگر علاقه‌مند و جذب پروژه شدید، سرمایه‌گذاری کنید!

خرید زمین در الین ورلدز

در اینجا نحوه خرید زمین در بازی Alien Worlds آمده است:

 • به AtomicHub بروید و سرزمین های موجود را، نسبت به خواسته خود فیلتر کنید.
 • زمینی را که دوست دارید پیدا کنید ولی آن را نخرید!
 • در ابتدا در رابطه با همه چیز تحقیق کنید و اگر مطمئن بودید آن را بخرید، کمیسیون تعیین کنید و بنشینید و لذت ببرید.

پیش‌بینی اینکه چقدر می‌توانید از مالکیت یک زمین درآمد کسب کنید، دشوار است، زیرا این به فعالیت کلی در بازی Alien Worlds و علاقه بازیکن به زمین شما بستگی دارد. با این حال، در حال حاضر بیشتر زمین‌هایی که بررسی کردیم، حدود ۳۰-۵۰ TLM در روز درآمد دارند.

 

کلام آخر

بازی الین ورلدز یا Alien worlds یکی دیگر از بازی‌های بلاکچینی است که به واسطه حمایت بایننس از این پروژه تا حد قابل قبولی مورد استقبال قرار گرفته است. این بازی قابلیت کسب درآمد در کنار سرگرمی را به کاربران هدیه داده است. بازی Alien Worlds همچنین از نقشه راه خوبی برخوردار است و می‌توان به آینده آن امیدوار بود. اگر به این مقاله علاقه‌مند شدید، حتما شانس تجربه بازی را به خود بدهید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا