ابزار هوش مصنوعی ایجاد شده توسط JPMorgan

غول بانکداری سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان گزارش شده است که از ابزار هوش مصنوعی (AI) برای تجزیه و تحلیل بیانیه‌ها و سخنرانی‌های فدرال رزرو برای شناسایی سیگنال‌های تجاری بالقوه رونمایی کرده است. در ۲۷ آپریل، بلومبرگ گزارش داد که این بانک سرمایه‌گذاری در وال استریت از یک مدل زبان مبتنی بر ChatGPT برای هضم نظرات بانکداران مرکزی ایالات متحده استفاده می‌کند.

 

این بانک سرمایه‌گذاری از ChatGPT OpenAI برای شناسایی سیگنال‌های تجاری استفاده می‌کند

این سیگنال‌های سیاست فدرال رزرو در مقیاسی از آسان تا محدود‌کننده رتبه‌بندی می‌شوند تا آن چیزی را که بانک امتیاز Hawk-Dove نامیده است به دست‌آورد. Hawkish یک اصطلاح سیاست پولی است که به افزایش نرخ بهره برای کنترل تورم اشاره دارد. این نقطه مقابل Dovish است که طرفدار سیاست پولی انبساطی و نرخ‌های پایین‌تر است.

 

ابزار هوش مصنوعی راهی را به تحلیلگران می‌دهد تا تغییرات سیاستی را شناسایی کنند که می‌تواند سیگنال‌های معاملاتی را به بانک ارائه دهد. جوزف لوپتون، اقتصاددان JPMorgan، گفت برنامه‌های اولیه دلگرم‌کننده هستند. از این ابزار می‌توان برای پیش‌بینی تغییرات در انقباض بانک مرکزی استفاده کرد. به عنوان مثال، بیانیه‌های سیاست Hawkish می‌تواند منجر به افزایش بازده اوراق قرضه دولتی یک ساله شود.

 

بر اساس مدل جی‌پی مورگان که می‌تواند اظهارات مربوط به ۲۵ سال قبل را تجزیه و تحلیل کند، احساسات فدرال رزرو اخیراً نوسان داشته است، اما عمدتاً جنگ‌طلب باقی مانده است. بر اساس گزارش بلومبرگ، انتظار می‌رود فدرال رزرو در هفته آینده نرخ بهره پایه خود را ۲۵ واحد پایه دیگر افزایش دهد و به ۵.۲۵ درصد برساند. افزایش ۱۰ امتیازی در امتیاز Hawk-Dove نشان‌دهنده ۱۰ درصد احتمال افزایش نرخ در جلسه سیاست گذاری بعدی است.

 

JPMorgan مشتاق برنامه‌های هوش مصنوعی به نفع خود است، اما چندان مشتاق نیست که به کارمندان خود اجازه دهد از آنها استفاده کنند. بر اساس گزارش‌ها، در ماه فوریه، این شرکت کارکنان خود را از استفاده از ChatGPT محدود کرد. هیچ حادثه خاصی باعث تصمیم‌گیری برای جلوگیری از دسترسی کارکنان به ربات چت هوش مصنوعی نشد و سایر شرکت‌ها نیز اقدامات مشابهی انجام داده اند. جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان، در نامه‌ای سالانه به سهامداران اعلام کرد که این بانک بیش از ۳۰۰ مورد استفاده از هوش مصنوعی در حال تولید دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا