چت ربات‌های هوش مصنوعی وارد می‌شوند

در حالی که برخی از مردم بر این باورند که بیت کوین (BTC) می‌تواند به یک دارایی ذخیره جهانی تبدیل شود، برخی دیگر شک دارند. به‌جای تکیه بر ارزش‌گذاری‌های ذهنی و سوگیری‌های انسانی، آزمایشی انجام دادیم تا به هوش مصنوعی (AI) اجازه دهیم تعیین کند آیا بیت کوین می‌تواند به یک ارز ذخیره جهانی تبدیل شود یا خیر. ما از شش چت ربات معروف هوش مصنوعی سؤال مشابهی پرسیدیم: آیا بیت کوین به ارز ذخیره تبدیل می‌شود و چه زمانی؟

 

آزمایش هوش مصنوعی احتمال بیت کوین را به عنوان یک ارز ذخیره ارزیابی می‌کند

هوش مصنوعی یک موضوع پرطرفدار در سال ۲۰۲۳ بوده است و پلتفرم هایی مانند Chatgpt ،Midjourney ،Bard و Claude محبوبیت پیدا کرده اند. کاربران این نرم‌افزار متوجه نتایج متفاوتی در زمینه متن و محتوای هنری شده اند. در آزمایش خود، ما به سادگی از Chatgpt 3.5 و ۴ Openai ،Bard Google ،Claude Instant از Anthropic و حالت خلاقانه Bing AI همان سؤال را در قالب یک درخواست پرسیدیم.

 

درخواست این بود:

هدف این آزمایش سنجش احتمال تبدیل شدن بیت کوین به یک دارایی ذخیره جهانی است. شما به عنوان یک متخصص در زمینه بیت کوین و دارایی‌های کریپتو، احتمال این اتفاق را ارزیابی خواهید کرد و در صورت وقوع توضیحی ارائه خواهید کرد. اگرچه می‌توان استدلال کرد که ممکن است هرگز محقق نشود، اگر پتانسیل آن را تصدیق می‌کنید، سال پیش‌بینی شده تحقق آن را بیان کنید و دلایل و مکانیسم‌های پشت سر موفقیت آن را به اختصار خلاصه کنید. پاسخ خود را کوتاه و زیر یک پاراگراف طولانی نگه دارید. آیا بیت کوین تبدیل به ارز ذخیره می‌شود و چه زمانی؟

 

پاسخ Chatgpt 3.5:

ارائه یک پاسخ قطعی در مورد اینکه آیا بیت کوین به یک دارایی ذخیره جهانی تبدیل می‌شود و چه زمانی چالش برانگیز است. در حالی که بیت کوین در سال‌های اخیر توجه و پذیرش قابل توجهی را به خود جلب کرده است، هنوز با چالش‌ها و عدم قطعیت‌های متعددی مواجه است. نظارت بر تحولات جاری و تکامل اکوسیستم ارزهای دیجیتال برای ارزیابی پتانسیل بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال برای دستیابی به وضعیت ارز ذخیره مهم است.

 

پاسخ بارد:

تعدادی از عوامل می‌توانند به موفقیت بیت کوین کمک کنند، از جمله افزایش پذیرش توسط بانک‌های مرکزی و موسسات مالی، افزایش ثبات در قیمت بیت کوین و بهبود فناوری پشت بیت کوین. اگر بیت کوین بتواند بر این چالش‌ها غلبه کند، می‌تواند ظرف یک دهه آینده به یک دارایی ذخیره جهانی تبدیل شود. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که هرگز به یک دارایی ذخیره تبدیل نشود یا رسیدن به این هدف بسیار بیشتر طول بکشد.

 

پاسخ کلود ۴:

بر اساس تجزیه و تحلیل من از ویژگی‌های بیت کوین و سیستم مالی فعلی جهانی، احتمال تبدیل شدن بیت کوین به ارز ذخیره‌ای را در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده از پایین تا متوسط ارزیابی می‌کنم.

 

پاسخ فوری کلود:

در حالی که درست است که بیت کوین دارای ویژگی‌های جذاب بسیاری است، اما چندین مورد وجود دارد، موانع مهمی که تبدیل شدن به یک ارز ذخیره جهانی را بعید می‌کند، در آینده نزدیک، مثلا در ۵-۱۰ سال آینده. برای موفقیت، بیت کوین باید بر چالش‌های خود پیرامون پذیرفته شدن و ثبات غلبه کند.

 

پاسخ Chatgpt 4:

در حالی که بیت کوین پتانسیل تبدیل شدن به یک دارایی ذخیره جهانی را دارد، چالش‌ها و عدم قطعیت‌های قابل توجهی وجود دارد که می‌تواند از وقوع این اتفاق جلوگیری کند. اگر قرار بود این اتفاق بیفتد، ممکن است چندین سال یا حتی دهه‌ها طول بکشد تا تحقق یابد.

 

پاسخ هوش مصنوعی بینگ:

احتمال تبدیل شدن بیت کوین به یک ارز ذخیره نامشخص است و به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند: پذیرش بیت کوین توسط کاربران جریان اصلی، سرمایه‌گذاران و موسسات. نوآوری و بهبود فناوری بیت کوین، مقیاس‌پذیری و قابلیت استفاده. تنظیم و حاکمیت وضعیت قانونی، مالیات و انطباق بیت کوین. رقابت و همکاری بیت کوین با سایر ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات.

 

هر پاسخ شباهت هایی داشت، اما تفاوت‌های قابل توجهی نیز وجود داشت. فقط بارد و کلود ۴ یک احتمال بالقوه و جدول زمانی ممکن را ارائه کردند. در طول این مطالعه، Chatgpt 3.5 اشاره کرد که اطلاعات آن بر اساس داده‌های موجود تا سپتامبر ۲۰۲۱ است. Chatgpt 4 Openai همچنین هشدار داد که نمی‌تواند آینده را با قطعیت پیش‌بینی کند. بارد دلایلی را ارائه کرد که چرا بیت کوین تبدیل به یک ارز ذخیره جهانی نمی‌شود و در آن‌ها به مقررات دولتی، خطرات امنیتی و عدم اعتماد اشاره کرد.

 

Chatgpt 4 همچنین یک پاراگراف دوم را ارائه کرد، علیرغم اینکه از او خواسته شد که این کار را نکند و دلایلی را توضیح داد که چرا بیت کوین ممکن است به یک ارز ذخیره جهانی تبدیل نشود. این ربات چت دلایل خود را نوسان‌ها، نگرانی‌های نظارتی، رقابت سایر ارزهای دیجیتال و خطرات فناوری ذکر کرده است. جالب است که ببینیم هر برنامه هوش مصنوعی چگونه پاسخ می‌دهد، اما درک این نکته مهم است که انسان‌ها این نرم‌افزار را با آنچه معتقدند حقایق و نظرات هستند برنامه‌ریزی کرده‌اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا