هوش مصنوعی می‌تواند بهتر از انسان شود

ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، در Consensus 2023 در مورد آخرین پیشرفت‌ها در هوش مصنوعی و اینکه چگونه می‌توان از آن برای شکوفایی انسان و نظارت بیشتر استفاده کرد، صحبت کرد. اسنودن با توجه به اینکه دسترسی آزاد به داده‌های آموزشی خود را فراهم نمی‌کند، شوخی بی‌رحمانه OpenAI را در برندسازی خود با نامی که انتخاب کرده است، خواند.

 

صحبت‌های ادوارد اسنودن درباره هوش مصنوعی

او گفت که Stable Diffusion در فعالیت‌های مشابه مقصر است و به دلیل وحشت اخلاقی و اتهامات مختلف، عمداً مجموعه آموزشی خود را از نسخه ۱.۵ به ۲.۰ به‌روزرسانی کرده است.

 

اسنودن گفت:

مسئولیت بین افرادی که مدل را ایجاد می‌کنند و افرادی که از مدلی استفاده می‌کنند که ما می‌دانیم در آمریکا از قبل کار می‌کند، متفاوت است، زیرا شما آن را با اسلحه می‌بینید.

 

از نظر قانونی، اسنودن معتقد است که کنترل هوش مصنوعی بسیار دشوار است. شرکت‌ها و دولت‌ها به‌طور فزاینده‌ای مردم را زیر نظر می‌گیرند. این نهادها به لطف مراکز داده وسیعی که در مورد رفتار شهروندان به آنها دسترسی دارند، دارای مزایای متمایز در زمینه هوش مصنوعی هستند.

 

او گفت:

مردم پرچم قرمز نوعی کمونیسم نرم‌افزاری را به اهتزاز در می‌آورند، جایی که ما باید اعلام کنیم که مدل‌ها باید باز باشند.

 

در یک نکته روشن‌تر، اسنودن معتقد است که بسیاری از خطاهای هوش مصنوعی قابل رفع هستند. به نظر او، اشتباه اصلی توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی این است که سعی می‌کنند به ماشین‌های خود یاد دهند مانند ما یاد بگیرند. در عوض، او معتقد است که هوش مصنوعی باید بهتر از ما باشد.

 

او در پایان گفت:

ما انسان به دنیا نیامده‌ایم، ما انسان می‌شویم و آنها می‌توانند بهتر از انسان شوند، اما ما باید به آنها آموزش دهیم.

 

اسنودن در ایجاد ارز دیجیتال Zcash متمرکز بر حفظ حریم خصوصی نقش داشته است و به طور کلی نسبت به بیت کوین صعودی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا