اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در هفته آینده!!!

سرمایه گذاران این چهارشنبه بر روی بانک مرکزی ایالات متحده متمرکز خواهند شد زیرا انتظار می رود سیاست گذاران فدرال رزرو نرخ بهره را به شدت افزایش دهند. شاخص‌های برتر سهام ایالات متحده در پایان هفته متحمل زیان‌های قابل‌توجهی شدند و نزدک بدترین عملکرد شروع چهار ماهه خود را از سال ۱۹۷۱ مشاهده کرد. بازارهای کریپتو نیز هفته سختی را پشت سر گذاشته‌اند، زیرا اقتصاد کریپتو ۸.۹۹ درصد در برابر ارزهای دیجیتال کاهش یافته است. دلار آمریکا از ۲۵ آپریل، از ۱.۹۶۷ تریلیون دلار به ۱.۷۹ تریلیون دلار کاهش یافته است.

 

انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را به شدت افزایش دهد، بانک هلندی ING افزایش ۵۰ واحدی را پیش بینی می کند و اعلامیه تشدید QE را پیش بینی می کند.

تعدادی از موسسات مالی، تحلیلگران و اقتصاددانان انتظار دارند کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) هفته آینده نرخ های بهره را به شیوه ای تهاجمی افزایش دهد. لیندسی دانسفیر و آن سافیر، نویسندگان رویترز، روز جمعه گزارش دادند که ممکن است افزایش های بزرگ نرخ بهره فدرال رزرو در پیش باشد و نویسندگان نیز به دو گزارش اشاره کردند که ادعا می کنند تورم در حال اوج گیری است.

 

به نظر می‌رسد سیاستگذاران فدرال رزرو برای مقابله با تورم و افزایش هزینه‌های نیروی کار مجموعه‌ای از افزایش‌های تهاجمی نرخ بهره را حداقل تا تابستان انجام دهند، حتی در حالی که دو گزارش روز جمعه نشان داد که هر دو ممکن است نشانه‌های آزمایشی داشته باشند.

 

با افزایش تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو که در هفته آینده پیش بینی می شود، سهام و بازارهای ارزهای دیجیتال مبلغ هنگفتی از دست دادند

گزارشی که توسط جیمز نایتلی، اقتصاددان ارشد بین‌المللی در ING نوشته شده است، می‌گوید:

در حال حاضر، مبنای ما این است که فدرال رزرو افزایش ۵۰ واحدی در هفته آینده را با افزایش ۵۰ واحدی در ماه‌های جون و جولای، پیش از تغییر به ۲۵ واحد در روز دنبال می‌کند، زیرا انقباضات کمی به آن می‌رسند. ما می بینیم که نرخ وجوه فدرال رزرو در اوایل سال ۲۰۲۳ به ۳ درصد می رسد!

 

علاوه بر گزارش رویترز، شرکت هلندی بانکداری و خدمات مالی چندملیتی گروه ING معتقد است:

یک افزایش بزرگ در این چهارشنبه رخ خواهد داد. در این گزارش، ING انتظار دارد FOMC و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، افزایش ۵۰ واحدی را اعلام کنند. گزارش ING می‌گوید، نگرانی‌های تورم از کاهش موقت تولید ناخالص داخلی بیشتر است.

 

گزارش گروه ING در ۲۸ آپریل منتشر شد:

به طور گسترده انتظار می رود که فدرال رزرو نرخ سیاستی خود را ۵۰ واحد پایه در چهارشنبه آینده افزایش دهد زیرا تورم + ۸٪ و بازار کار فشرده بر انقباض غافلگیرکننده تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول منتسب به چالش های تجاری و موجودی موقت است. در حالی که ۵۰ واحد افزایشی بزرگ است، ING همچنین بر این باور است که فدرال رزرو در مورد خرید ماهانه اوراق قرضه بانک مرکزی برنامه سختگیرانه ای را ارائه خواهد کرد.

 

جزئیات گزارش ING میافزاید ما همچنین به دنبال این هستیم که فدرال رزرو رسماً در روز چهارشنبه انقباضات کمی را اعلام کند.

 

وال استریت شکست می خورد، طلا از مزایای کلان اقتصادی بهره می برد

در همین حال، زمانی که وال استریت روز جمعه بسته شد، همه شاخص‌های اصلی سهام ایالات متحده در جریان معاملات روزانه دچار حمام خون شده بودند. نزدک، داوجونز، S&P 500 و NYSE همگی قبل از شروع آخر هفته به میزان قابل توجهی افت کردند. گزارش ها نشان می دهد که نزدک بدترین شروع چهار ماهه خود را در بیش از ۵۰ سال گذشته تجربه کرد و S&P 500 نیز در روز جمعه مانند سنگ سقوط کرد.

بن لویسون، نویسنده بارن نوشت:

در پایان معاملات روز جمعه، فروش بدتر شد و ما به بدترین شروع یک ساله پس از رکود بزرگ چشم دوخته بودیم.

 

قیمت طلا در روز جمعه پس از شکست بازارهای سهام و کریپتو افزایش یافت

طلا از مزایای این طوفان در پایان هفته بهره مند شد و این فلز گرانبها شاهد افزایش مداوم در برابر دلار آمریکا تا آخر هفته نیز بود. روز شنبه، هر اونس طلای مرغوب ۰.۰۸ درصد و طی شش ماه گذشته ۶.۴۷ درصد افزایش یافت. در حال حاضر، هر اونس طلای خوب با قیمت ۱۸۹۶ دلار در هر واحد مبادله می شود. جرالد سلنته، پیش بینی گر ترندز معتقد است تا زمانی که تورم افزایش یابد، فلزات گرانبها نیز به دنبال آن خواهند بود.

 

هرچه تورم بیشتر شود، دارایی‌های امن بالاتر طلا و نقره افزایش می‌یابد. و هنگامی که بانکسترها نرخ‌های بهره را افزایش می‌دهند، وال استریت و مین استریت را به شدت پایین می‌آورد و هر چه سخت‌تر سقوط کنند، قیمت‌ فلزات گرانبها بالاتر خواهد رفت.

 

تحلیلگران بازار Bitfinex می گویند که خریداران کریپتو حال و هوای بازار خرسی سال ۲۰۱۸ را به یاد میآورند

اقتصاد کریپتو نیز در این هفته آسیب دید و بازارها با بازارهای سهام در ارتباط بودند. مدیر عامل و بنیانگذار eightglobal.com، مایکل وندی پوپ، روز شنبه در توییتی درباره ترس در بازارهای ارزهای دیجیتال نوشت. بنیانگذار Eightglobal گفت:

میزان ترس موجود در بازارها در حال حاضر به دلیل نشست آتی FED قابل مقایسه با جو بازار نزولی در سال ۲۰۱۸ است. این چیزهای زیادی برای بازارها و بیت کوین می گوید. عصر روز شنبه حدود ساعت ۷:۲۵ بعد از ظهر، بیت کوین (BTC) به زیر ۳۸ هزار دلار کاهش یافت و به ۳۷,۵۹۷ دلار در هر واحد رسید.

 

از ۲۵ آپریل ۲۰۲۲، ارزش خالص کل اقتصاد کریپتو از ۱.۹۶۷ تریلیون دلار به ۱.۷۹ تریلیون دلار امروز کاهش یافت. در حالی که اقتصاد کریپتو از آن زمان تاکنون ۸.۹۹ درصد از دست داده است، در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۲ درصد از دست داده است. بیت کوین (BTC) در این هفته ۴.۹ درصد و اتریوم (ETH) 7.6 درصد در برابر دلار آمریکا طی هفت روز گذشته کاهش یافته است.

 

رابینهود در بحبوحه افت درآمدها و با فراگیر شدن احساسات نزولی در بازار سهام، کارکنان خود را کاهش داده است. با این حال، جالب است بدانید که بر اساس داده‌های شرکت تحلیلی Glassnode، درصد عرضه بیت‌کوین به مدت یک سال یا بیشتر در این ماه به بالاترین حد خود رسیده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا