برترین کشورهای کریپتویی آفریقا

بر اساس آخرین گزارش Coingecko، بین ۱ ژانویه تا ۴ ژوئیه، سهم نیجریه از علاقه کلی آفریقا به ارزهای دیجیتال به ۶۶.۸ درصد رسید، این رقم تقریباً هشت برابر سهم آفریقای جنوبی در رتبه دوم است. آفریقای جنوبی، همراه با مراکش، غنا، مصر و ساحل عاج، ۲۳.۸ درصد از علاقه این قاره به ارزهای دیجیتال از سال تا به امروز (YTD) را به خود اختصاص داده است.

 

تورم بالا و مشکلات ارزی باعث افزایش علاقه نیجریه به کریپتو می‌شود

بر اساس آخرین گزارش کریپتویی Coingecko آفریقا، نیجریه با سهم ۶۶.۸ درصدی بالاترین سطح علاقه ارزهای دیجیتال را در این قاره دارد. سهم کشور غرب آفریقا از علاقه ارزهای دیجیتال این قاره تقریباً ۸ برابر کشور بعدی آفریقای جنوبی است که بالاترین رتبه را دارد.

 

داده‌های گزارش Coingecko آخرین موردی است که وضعیت نیجریه را به عنوان کشور کریپتویی آفریقا هم از نظر کنجکاوی کاربر و هم از نظر حجم معاملات تأیید می‌کند. بر اساس این گزارش، زیرساخت‌های مالی سنتی ضعیف، تورم بالا و کاهش ارزش پول برخی از عواملی هستند که علاقه بی‌نظیر ساکنان نیجریه به ارزهای دیجیتال را توضیح می‌دهند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا