رشد ۱۲۰۰ درصدی بازار کریپتویی آفریقا

بر اساس آخرین گزارش Emurgo State of Web 3.0 در آفریقا، بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، بازار ارزهای دیجیتال آفریقا بیش از ۱۲۰۰ درصد رشد کرد در حالی که کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی و تانزانیا اکنون در بین ۲۰ رتبه برتر جهانی برای پذیرش کریپتو قرار دارند.

 

سهم آفریقا از سرمایه‌گذاری جهانی بلاکچین هنوز زیر ۱٪ است

طبق آخرین گزارش Emurgo State of Web 3.0 در آفریقا، بازار ارزهای دیجیتال قاره آفریقا بیش از ۱۲۰۰٪ بین سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ رشد کرده است. علاوه بر این، چهار کشور آفریقایی، یعنی کنیا، نیجریه، آفریقای جنوبی و تانزانیا اکنون در بین ۲۰ کشور برتر جهان برای پذیرش ارزهای دیجیتال قرار دارند.

 

همانطور که توسط داده‌های به اشتراک گذاشته شده در این گزارش نشان داده شده است، کنیا، نیجریه و آفریقای جنوبی ۷۰ درصد از بودجه ۸۸.۵ میلیون دلاری را که این قاره در سال ۲۰۲۱ دریافت کرده بود به خود اختصاص داده اند. ۱۱ برابر بیشتر در مقایسه با رشد بودجه عمومی، سهم این قاره از کل تامین مالی بلاکچین تنها ۰.۵٪ است. با این حال انتظار می‌رود این رقم زمانی افزایش یابد که شرکت‌های بیشتری تلاش کنند راه‌حل‌هایی برای حل مشکلات ساکنان قاره ایجاد کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا