افزایش بودجه کسب و کار بلاکچین آفریقا در سال ۲۰۲۲

آخرین گزارش تامین مالی بلاکچین آفریقایی CVVC نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۲، کسب و کارهای بلاکچین در آفریقا در مجموع ۴۷۴ میلیون دلار جمع‌آوری کردند که ۴۲۹ درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته است. مقوله نگهداری و مبادلات بیش از ۲۵۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرد که معادل بیش از ۵۰ درصد سرمایه‌های جمع‌آوری شده توسط شرکت‌های بلاکچین است.

 

آفریقای جنوبی و سیشل بیش از ۸۰ درصد از بودجه جمع‌آوری شده را تشکیل می‌دهند

بر اساس آخرین گزارش CVVC آفریقا برای تامین مالی بلاکچین، کسب و کارهای بلاکچینی از این قاره در سال ۲۰۲۲، ۴۷۴ میلیون دلار جمع‌آوری کردند که نسبت به سال گذشته ۴۲۹ درصد افزایش بودجه داشته است. این گزارش حاکی از آن است که کل بودجه بلاکچین در سال ۲۰۲۲ این قاره از ۲۹ معامله محقق شده است که حدوداً چهار معامله بیشتر از ۲۵ معامله‌ای است که در سال ۲۰۲۱ بسته شده بود.

 

در مورد کشورهایی که بیشترین سهم از کل بودجه را دارند، این گزارش نشان داد که آفریقای جنوبی (۳۷.۳٪) و سیشل (۴۳.۹٪) به تنهایی بیش از ۸۰٪ از کل بودجه را دریافت کردند. نیجریه که دومین سهم را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص داد، ۹ معامله با ارزش کل نزدیک به ۱۶ میلیون دلار داشت که فقط ۳.۴ درصد از کل بودجه را تشکیل می‌داد.

 

علاوه بر نیجریه و مصر، تنها کشورهایی از این قاره که کاهش در ارزش سرمایه جمع‌آوری شده را ثبت کرده‌اند، داده‌های گزارش نشان می‌دهد که بقیه کشورهای مورد پیگیری افزایش قابل توجهی در بودجه داشته‌اند. لیبریا که در سال ۲۰۲۱ بودجه صفر داشت، سومین کشور برتر در سال ۲۰۲۲ با ۷.۹ درصد از کل بودجه بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا