آفریقا مناطق پیشرو فین‌تک را پشت سر می‌گذارد

گزارش جهانی فین‌تک ۲۰۲۳ توسط گروه مشاوره بوستون و سرمایه‌گذاران QED نشان می‌دهد که اگر استارت‌آپ‌های این قاره از فناوری‌های جدید استفاده کنند، آفریقا احتمالاً از مناطق برتر فین‌تک بیشتر جهش خواهد کرد. این گزارش به جمعیت جوان قاره آفریقا و همچنین رشد پیش‌بینی شده جمعیت ۱.۲ میلیارد نفری بیشتر تا سال ۲۰۵۰ اشاره می‌کند.

 

غلبه بر مشکلات محرومیت مالی آفریقا

بر اساس گزارش جهانی فین‌تک ۲۰۲۳ توسط گروه مشاوره بوستون و سرمایه گذاران QED، آفریقا و خاورمیانه در صورت پذیرش فناوری‌های جدید، احتمالاً از مراکز تاسیس‌شده فین‌تک جهش خواهند کرد. این گزارش همچنین اشاره کرد در حالی که پول نقد در آفریقا هنوز پادشاه است، استارت‌آپ‌های فین‌تک در موقعیت ایده‌آلی برای حل مشکلات محرومیت مالی این قاره قرار دارند. با غلبه بر این موضوع، فین‌تک‌ها به آفریقا کمک می‌کنند تا به یکی از سریع‌ترین مناطق در حال رشد در جهان تبدیل شود.

 

در مورد چگونگی دستیابی آفریقا به این موفقیت، این گزارش به رشد جمعیت پیش‌بینی شده قاره ۱.۲ میلیارد نفری تا سال ۲۰۵۰ اشاره کرد. این گزارش همچنین به موقعیت آفریقا به عنوان قاره‌ای با جوان‌ترین جمعیت در جهان اشاره کرد. نیجریه، پرجمعیت‌ترین کشور آفریقا، در این گزارش به عنوان نمونه‌ای از کشورهای این قاره معرفی شده است که مشخصات جمعیتی آن، آن را به یک نامزد ایده آل برای پیشبرد بازار فین‌تک در آفریقا تبدیل می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا