اخبار جهاناخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

راهکارهای ارزهای دیجیتال و بلاک چین در آفریقا

سه کشور آفریقایی، یعنی کامرون، جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) و جمهوری کنگو، بنا به گزارش‌ها در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از راه‌حل‌های ارز دیجیتال و بلاک چین هستند که توسط The Open Network (TON) پشتیبانی می‌شوند. به طور جداگانه، کامرون در حال بررسی انتشار یک استیبل کوین ملی است که مبتنی بر همان شبکه بلاک چین است.

 

تصویب مرحله ای راه حل ها

در بیانیه ای که توسط شبکه (TON) منتشر شد، گزارش شده است که جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) در حال بررسی انتشار یک استیبل کوین ملی است که بر اساس بلاک چین ساخته شده است. علاوه بر این، DRC، همراه با کامرون و جمهوری کنگو، در حال برنامه‌ریزی برای استفاده از راه‌حل‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال و بلاک چین هستند که توسط TON ارائه می‌شوند.

 

بر اساس بیانیه TON، اعلام برنامه موجودیت بلاک چین برای ارائه این راه حل ها به دنبال تعامل موفق آن با هر یک از این سه کشور است. در بیانیه پیشنهاد شده است که پذیرش راه حل های رمزنگاری و بلاک چین TON توسط این سه کشور مرحله به مرحله انجام خواهد شد.

 

دموکراتیک کردن سیستم مالی

لئون ژوست ایبومبو، وزیر پست، مخابرات و اقتصاد دیجیتال جمهوری کنگو، در مورد احتمال مشارکت بالقوه کشورش با TON، گفت:

جمهوری کنگو چندین سال است که در این مسیر قرار گرفته است و شاهد پذیرش گسترده پرداخت های موبایلی در سراسر کشور بوده است. این گام بعدی در آن سفر است و ما معتقدیم که TON شریک مناسبی برای تسهیل این امر است. این یک ابزار ارزشمند و کاربردی برای رشد و خلق ثروت، هم برای دولت و هم برای مردم ما خواهد بود.

 

با تکرار احساسات مشابه، همتای ایبومبو از جمهوری دموکراتیک کنگو، دزیره کشمیر ابرانده کولونگله، از افتخار کشورش در برداشتن این گام صحبت کرد. او گفت که انتشار استیبل کوین دسترسی میلیون‌ها شهروند بدون بانک و فاقد بانک را به سیستم مالی ما دموکراتیزه می‌کند.

به نوبه خود، وزیر پست و مخابرات کامرون، Minette Libom Li Likeng، گفت:

همکاری با TON می تواند نقش اساسی در اکوسیستم دیجیتال کامرون برای تقویت راه حل های پرداخت و گنجاندن مالی از طریق CAMPOST، اپراتور پست عمومی ایفا کند.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا