اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاریاخبار هک و امنیت

تقویت نظارت اداره مالیات آرژانتین AFIP

سازمان مالیاتی آرژانتین (AFIP) هفته گذشته سه مزرعه مختلف استخراج رمزارز را پیدا کرد. مزارع در سن خوآن و در شهر کوردوبا قرار داشتند. بیش از ۶۰۰,۰۰۰ دلار سخت‌افزار تنها در یکی از این مکان‌ها یافت شد و سطح بالای انرژی مصرفی به AFIP کمک کرد این مزارع را ردیابی کند.

 

مقامات مالیاتی آرژانتین سه مزرعه مختلف استخراج رمزارز مخفی را شناسایی کردند

سازمان مالیاتی آرژانتین (AFIP) چشمان خود را به کسب و کار استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال معطوف کرده است و در هفته گذشته سه مزرعه غیرقانونی ارزهای دیجیتال را شناسایی کرده است. دو مزرعه در شهر کوردوبا و یکی در سن خوآن قرار داشتند. آخرین مورد به دلیل اینکه واردات تجهیزات ماینینگ توسط شرکتی بدون مجوز انجام می شد توسط سازمان شناسایی شد.

 

دو مزرعه در کوردوبا به دلیل مصرف بالای برقی که این مزارع برای کار به آن نیاز دارند شناسایی شدند. به گفته مقامات، عملیات استخراج هر ماه ۸۵,۰۰۰ کیلووات انرژی با هزینه ۷,۰۰۰ دلار مصرف می‌کرد. یکی از شرکت‌هایی که مزارع را اداره می‌کرد، بیش از ۲۰۰,۰۰۰ دلار کریپتو با ۶۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری در سخت‌افزار ماینینگ، اقلام اعلام‌نشده داشت.

 

در روشی که در استان سن خوان اجرا شد، مقامات مالیاتی آرژانتین توانستند آدرس ارز دیجیتالی را که استخراج شده بود، شناسایی کنند. این تجهیزات در یک محفظه یخچالی قرار داشتند که برای نگهداری میوه‌ها طراحی شده بود.

 

در بیانیه رسمی، AFIP توضیح داد:

یکی از شرکت‌ها از ۳۱ ژانویه تا به امروز ۴۷۴ تراکنش در زنجیره اتریوم (ETH) انجام داده بود که برای آن ۱۳۷.۲۵ واحد از آن دارایی معادل ۲۱۷,۰۰۰ دلار دریافت کرده بود که اعلام نشده بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا