تصویب قانون ارزهای دیجیتال برزیل

رئیس جمهور ژایر بولسونارو قانون ۱۴.۴۷۸ را تصویب کرده است که عملیات مربوط به ارزهای دیجیتال و ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASPs) در برزیل را تنظیم می‌کند. این سند که در آخرین روز مهلت مجاز تصویب شده است، ۱۸۰ روز پس از تصویب شروع به اعمال خواهد شد. این به همه طرف‌ها فرصتی می‌دهد تا خود را با انطباق تطبیق دهند.

 

قانون ارزهای دیجیتال بالاخره در برزیل تصویب شد

بالاخره برزیل قانون ارزهای دیجیتال خود را در کوتاه‌ترین زمان تصویب کرد. رئیس جمهور ژائیر بولسونارو پس از اتمام تقریباً کل دوره اقدام، لایحه ۱۴.۴۷۸ را در ۲۱ دسامبر امضا کرد که در مجله رسمی اتحادیه، نشریه دولتی کشور منتشر شد.

 

با این حرکت بولسونارو، صرافی‌ها و سایر سازمان‌های مشمول این قانون ۱۸۰ روز فرصت خواهند داشت تا برای پیروی از دستورالعمل‌های جدید آماده شوند. با این حال، اگر بولسونارو این قانون را تصویب نمی‌کرد، این پروژه به کنگره بازمی‌گشت، با این فرصت که توسط سنا و معاون اتاق بدون حمایت رئیس‌جمهور تصویب شود.

 

 

این می‌توانست راه دیگری برای تصویب این قانون پیش از اینکه لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور منتخب در ژانویه سمت خود را بر عهده گیرد، باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا