پذیرش فناوری بلاکچین در نیجریه

تصویب اخیر استراتژی پذیرش بلاکچین توسط دولت نیجریه به عنوان نقطه عطفی توصیف شده است که شفافیت، اعتماد و اطمینان را به اکوسیستم بلاکچین اضافه می‌کند. رونمایی از سند استراتژی پذیرش نیز به عنوان گامی مورد ستایش قرار گرفته است که نوعی مشروعیت را به فناوری می‌بخشد که بسیاری از نیجریه‌ای‌ها هنوز فقط با ارزهای دیجیتال مرتبط هستند.

 

بانک مرکزی انتظار دارد در نهایت موضع خود را در مورد کریپتو تغییر دهد

تصویب اخیر دولت نیجریه در مورد استراتژی پذیرش بلاکچین توسط طرفداران این فناوری به عنوان یک نقطه عطف مهم برای صنعت بلاکچین در نیجریه مورد استقبال قرار گرفته است. طرفداران همچنین استدلال کرده‌اند که رونمایی از سند استراتژی توسط دولت به نوعی مشروعیت به فناوری کمک می‌کند که بسیاری هنوز آن را با ارز دیجیتال اشتباه می‌گیرند.

 

همانطور که گزارش شده است، تصویب استراتژی بلاکچین به دنبال آن چیزی است که عیسی پانتامی، وزیر ارتباطات و اقتصاد دیجیتال کشور، مشاوره گسترده با حدود ۵۶ موسسه و شخصیت نیجریه را توصیف می‌کند. با این حال، علی‌رغم گام مثبتی که توسط دولت محمدو بوهاری، رئیس‌جمهور مستعفی برداشته شد، برخی در فضای کریپتو نیجریه اصرار داشتند که این امر منجر به تغییر موضع بانک مرکزی نیجریه (CBN) در مورد ارزهای دیجیتال نخواهد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا