اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

پذیرش ۱۸ درصدی کریپتو در آرژانتین

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط Americas Markets Intelligence، آرژانتینی ها علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال دارند. بر اساس داده‌های به دست آمده از این مطالعه، بیش از یک نفر از هر ده آرژانتینی نوعی سرمایه‌گذاری در حوزه رمزنگاری انجام داده‌اند. علاوه بر این، ۱۸ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار داشتند که علاقه مند به خرید ارزهای دیجیتال در آینده هستند.

 

رونق پذیرش کریپتو در آرژانتین

گزارشی که اخیرا توسط Americas Markets Intelligence به اشتراک گذاشته شده است، رشد قابل توجهی را در مورد پذیرش ارزهای دیجیتال در آرژانتین نشان داده است. این نظرسنجی که سال گذشته با نظرسنجی از ۴۰۰ کاربر مختلف از طریق تلفن هوشمند انجام شد، نشان داد که از هر ۱۰۰ آرژانتینی ۱۲ نفر در سال گذشته روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. در حالی که این تعداد ممکن است کم به نظر برسد، اما در واقع بالاتر از آماری است که برای سایر کشورهای آمریکای جنوبی یافت شده است. برزیل به پذیرش ۷ درصد رسید، در حالی که مکزیک ۶ درصد بود.

 

این کشور همچنین بالاتر از میانگین نرخ پذیرش در لاتام بود که ۸ درصد بود. این امر به دلایل متعددی برگرفته از ویژگی‌های اقتصادی کشور است، جایی که تورم و محدودیت‌های پولی سال‌ها بر جمعیت تأثیر گذاشته است. با این حال، درصد پذیرش در آرژانتین کمتر از ۱۶٪ است که در ایالات متحده یافت می شود.

 

دلایل رشد

این مطالعه دلایل احتمالی این رشد در آرژانتین را بیش از رشد کل در آمریکای جنوبی تجزیه و تحلیل کرد و سه دلیل را یافت که در مجموع ممکن است رونق ارزهای دیجیتال در بازارهای آرژانتین و لاتام را توضیح دهد. اولین مورد به درجه بالای دیجیتالی شدن این جوامع در مقایسه با سطح پایین پذیرش بانکداری مربوط می شود. در این باره گزارش آمده است:

بی اعتمادی مداوم به بانک ها رشد دیجیتالی شدن را محدود کرده و استفاده از پول نقد را حتی با احساس راحتی مصرف کنندگان با ابزارهای دیجیتال حفظ کرده است.

 

عامل مهم دیگر مربوط به تورم و نوسانات پولی در کشور است که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم را به انتخاب های جالبی برای سرمایه گذاری و پس انداز تبدیل می کند، حتی در صورت نوسانات شدید. دلیل سوم مربوط به حواله ها و درصدی است که آرژانتینی ها باید برای ارسال و دریافت حواله بپردازند که ۵.۵ درصد است. استفاده از ارزهای رمزنگاری شده این پلتفرم‌ها را کنار گذاشته و به کاربران امکان می‌دهد وجوه خود را تقریباً بدون هیچ هزینه‌ای جابجا کنند.

این مطالعه همچنین پتانسیل را در رشد آینده ارزهای دیجیتال به عنوان یک محصول سرمایه گذاری می بیند. ۱۸ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار داشتند که علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در آینده هستند، در حالی که قبلاً هرگز این کار را انجام نداده اند. از این تعداد، ۵۴ درصد اظهار داشتند که محافظت از پس انداز خود یکی از مزایای کلیدی ارزهای دیجیتال است.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا