اخبار هک و امنیتاخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

افزودن ۳ آدرس دیگر از کره شمالی به لیست SDN

دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC) سه آدرس اتریوم را به لیست اتباع ویژه و افراد مسدود شده (SDN) خود اضافه کرده است. OFAC ادعا می کند که آدرس های اتر توسط گروه لازاروس، یک گروه جرایم سایبری که با کره شمالی مرتبط است، کنترل می شود.

 

گروه لازاروس پشت Axie Infinity Heist

OFAC وزارت خزانه داری ایالات متحده سه آدرس اتریوم را که ظاهراً مرتبط با سندیکای جرایم سایبری Lazarus Group هستند به لیست SDN خود اضافه کرده است. افزودن این آدرس‌ها چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که مقامات آمریکایی گروه لازاروس و هکرهای کره شمالی را متهم به سرقت ۶۲۰ میلیون دلاری Axie Infinity کردند.

همانطور که قبلاً توسط تیم ارزیدو گزارش شده بود، پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر هک شدن، دولت ایالات متحده ادعا کرد که گروه جرایم سایبری بخشی از گروهی از هکرها بودند که حمله به رونین را رهبری کردند که منجر به هک بیش از ۱۷۳,۰۰۰ اتریوم شد. همچنین، قبل از آخرین به‌روزرسانی این بخش، پروژه Tornado Cash نشان داد که آدرس‌های تحت تحریم OFAC را از استفاده از میکسر مسدود می‌کند.

 

دور زدن تحریم های کره شمالی

در بیانیه‌ای که در ۲۲ آپریل از طریق توییتر منتشر شد، وزارت خزانه‌داری آمریکا پیشنهاد کرد که مسدود کردن دسترسی به منابع مالی در آدرس‌های تعیین‌شده، کره شمالی را که تحریم‌گریز است از منبع حیاتی درآمد محروم می‌کند. این بیانیه توضیح داد:

OFAC 3 آدرس کیف پول ارز مجازی را به لیست SDN برای Lazarus Group اضافه کرد. کره شمالی در حالی که تلاش می کند تحریم های ایالات متحده و سازمان ملل را دور بزند، به فعالیت های غیرقانونی مانند جرایم سایبری برای ایجاد درآمد متکی است.

 

در حالی که مقامات ایالات متحده اصرار دارند که کره شمالی را از استفاده از رمزارز دزدیده شده منع می کنند، گزارش قبلی ارزیدو نشان می دهد که مجرمان سایبری همچنان می توانند وجوه را به سادگی با انتقال وجوه به یک آدرس اتر دیگر ار لیست غیرمجاز خارج کنند.

 

در همین حال، بیانیه وزارت خزانه داری ایالات متحده علاوه بر مسدود کردن مستقیم سه آدرس اتریوم، نسبت به انجام معاملات با این آدرس ها هشدار داد. این بیانیه حاکی از آن است که کسانی که این کار را انجام می دهند هدف تحریم های ایالات متحده خواهند بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا