اخبار هک و امنیتاخبار اتریوم

آدرس مربوط به هک رونین باعث انتقال بزرگ اتریوم

بر اساس داده‌های Etherscan ، یک آدرس مرتبط با هک شبکه Ronin با ۵۵۰۵.۷ ETH (11 میلیون دلار) منتقل شده است.

این مقدار کل وجوه منتقل شده را به ۲۳۵۲۵ ETH (48 میلیون دلار) می رساند.

مبلغ مذکور به هفت تراکنش متوالی که طی هفته گذشته انجام شده تقسیم شد. اکثریت قریب به اتفاق وجوه هکر رونین به Tornado Cash، یک میکسر کوین مبتنی بر اتریوم، به منظور شستن وجوه دزدیده شده سپرده شده است.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است ، شبکه رونین متمرکز بر بازی، که به طور خاص برای Axie Infinity ساخته شده بود، در ماه مارس مورد هک ۶۲۵ میلیون دلاری قرار گرفت که آن را به یکی از بزرگترین نقض‌های امنیتی در تاریخ مالی غیرمتمرکز و رمزنگاری تبدیل کرد. هکرها مقادیر زیادی توکن ETH و USDC را سرقت کردند. بعدها مشخص شد که این هک گسترده توسط لازاروس گروپ، یکی از بدنام ترین گروه های هکری جهان که گفته می شود توسط دولت کره شمالی کنترل می شود، سازماندهی شده است.

در اوایل آوریل، سازندگان Axie Infinity اعلام کردند که ۱۵۰ میلیون دلار برای جبران خسارت قربانیان جمع آوری کرده اند.
امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا