ACU به میزبانی ایران درباره دلارزدایی بحث کردند

مقامات ارشد ۹ کشور آسیایی، اعضای اتحادیه تسویه‌حساب آسیایی (ACU)، برای نشست سالانه خود در تهران گرد هم آمده اند، جایی که دلارزدایی در مرکز توجه قرار دارد. در این نشست علاوه بر مقامات بنگلادش، بوتان، هند، ایران، مالدیو، میانمار، نپال، پاکستان و سریلانکا، رئیس بانک مرکزی روسیه و مقامات بلاروس و افغانستان نیز حضور داشتند.

 

دلارزدایی یک انتخاب داوطلبانه از سوی کشورها نیست

پنجاه و یکمین نشست دو روزه سالانه اتحادیه تسویه‌حساب آسیایی (ACU) با حضور مقاماتی از اعضای اتحادیه تسویه‌حساب آسیایی (ACU) و چندین نفر دیگر از روز سه‌شنبه در تهران آغاز شد. به گزارش سرویس بین‌المللی خبرگزاری تسنیم‌، این نشست به میزبانی بانک مرکزی ایران برگزار شد و دلارزدایی از موضوعات کلیدی مورد بحث در این نشست بود.

 

ACU در حال حاضر دارای ۹ عضو است:

بانک بنگلادش، اداره پولی سلطنتی بوتان، بانک مرکزی هند، بانک مرکزی ایران، مرجع پولی مالدیو، بانک مرکزی میانمار، بانک رسترا نپال، بانک دولتی پاکستان و بانک مرکزی سریلانکا، علاوه بر مقامات ارشد اعضای ACU، رئیس بانک مرکزی روسیه به عنوان ناظر همراه با مقامات بلاروس و افغانستان حضور دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا