اخبار آلت‌کوین‌ها

ویلی وو: ایجاد “مارپیچ مرگ” توسط بنیاد Terra

ویلی وو، تحلیلگر برجسته، یک نقص بزرگ در طراحی UST Terra را برجسته کرده است که ممکن است به طور بالقوه یک “مارپیچ مرگ” برای دارایی های LUNA و UST ایجاد کند و جریان اصلی را در مکانیزم حمایتی دید که در آن گارد بنیاد لونا متعهد شده است دارایی های بیت کوین خود را به نفع UST بفروشد، که باید ارزش استیبل کوین را افزایش می داد و هیچ فشاری بر لونا وارد نمی کرد.

من فکر می کردم این یک گام اشتباه است.

فروش BTC برای UST

ریزش BTC

LUNA بیشتر به دلیل همبستگی بازار سقوط می کند

UST & LUNA به مارپیچ مرگ می رود

— ویلی وو (@woonomic) 17 مه ۲۰۲۲

اما واقعیت حتی به چیزی که باید روی کاغذ می افتاد نزدیک نیست. گارد بنیاد لونا میلیاردها بیت کوین را در اختیار داشت که بلافاصله آن را در بازار در حال ریختن ریخت و نمایشی ترسناک برای بازارسازان و سرمایه گذاران ایجاد کرد. فشار فروش اضافی از LFG باعث سقوط BTC شد که به نوبه خود کل بازار از جمله LUNA را با خود همراه کرد. با افزایش تسلط بیت کوین در بازار، لونا به سقوط خود ادامه داد، که عملاً به معنای ورود به مارپیچ مرگ بود که در آن LFG مجبور بود بیت کوین بیشتری را بفروشد و لونا UST را با خود کاهش دهد.

نکته این بود که اقدامات LFG غیرقابل تصور بود و به دلیل مکانیسم پشتیبان LUNA، depeg را سرعت بخشید.

یک روش کمتر معکوس و بالقوه صحیح برای مدیریت این وضعیت، تخلیه فوری BTC در بازار نبود، بلکه یک جریان آهسته و پیوسته وجوه به UST بود که باید فشار کمتری بر بازار و به‌ویژه لونا ایجاد می‌کرد. در زمان انتشار، Luna تقریباً ۱۰۰٪ از ارزش خود را از دست داده است و بسیار کمتر از یک سنت است. در مورد استیبل کوین الگوریتمی UST، حدود ۰.۱ دلار معامله می‌شود و برای بازگشت به بالای آستانه می‌بایست حدود ۱۰۰۰ درصد افزایش یابد.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا