اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

پیشنهاد جرم‌انگاری ذخیره‌سازی رمزنگاری توسط ABR

در صورتی که مقامات پیشنهادی از سوی انجمن تجاری به نمایندگی از بانک‌های روسیه را بپذیرند، نگهداری ارزهای دیجیتال در کیف‌های غیرقانونی ممکن است در روسیه جرم انگاری شود. در حالی که تنظیم‌کننده‌های مالی فکر می‌کنند این ایده شایسته توجه است، قانون‌گذاران و کارشناسان در امکان اجرای چنین اقدامی تردید دارند.

 

حرکت بانک‌های روسیه برای محدود کردن استفاده از کیف پول‌های رمزنگاری خصوصی

آناتولی کوزلاچکوف، معاون رئیس سازمان این هفته به ایزوستیا گفت:

چالش‌های مربوط به توقیف و مصادره دارایی‌های رمزنگاری شده توسط بدهکاران و مجرمان، انجمن بانک‌های روسیه (ABR) را برانگیخت تا مسئولیت کیفری را برای ذخیره سکه‌ها در کیف‌های غیرحضوری معرفی کند.

 

پیشنهاد اولیه ABR که با کمک مشاوره ای وزارت امور داخلی روسیه ارائه شد، جرم انگاری ذخیره سازی اعلام نشده ارزهای دیجیتال در چنین کیف پول هایی بود. کوزلاچکوف گفت که این انجمن اکنون به سمت امتناع از ارائه کلیدهای کیف پول در صورت درخواست نهادهای مجاز تمایل دارد.

 

ABR خاطرنشان می کند که منظور از دارایی های دیجیتال در کیف پول های ارائه شده توسط صرافی های رمزنگاری نیست که عملاً توسط این پلتفرم ها مشابه سپرده های بانکی کنترل می شود، بلکه کیف پول هایی است که مستقیماً توسط کاربران کنترل می شود.

 

برای مثال، زمانی که مقامات مربوطه ارتباطی بین یک بدهکار و یک کیف پول رمزنگاری شده برقرار می‌کنند، ممکن است به شخص حق انتخاب داده شود، یا کلیدهای خود را به اشتراک بگذارد یا جریمه‌هایی را برای مخفی کردن دارایی در قالب دارایی‌های دیجیتال بپردازد.

علاوه بر جلوگیری از خروج سرمایه از طریق کریپتو، بانکداران می گویند رویکرد آنها به ایجاد مدار بسته برای گردش ارزهای دیجیتال در روسیه کمک می کند. بر اساس ABR، این بدون یک مکانیسم توقیف موثر برای ارزهای دیجیتال غیرممکن خواهد بود.

 

در اواسط آپریل، ABR مفهوم نظارتی خود را به بانک مرکزی روسیه، وزارت دارایی و Rosfinmonitoring، ناظر مالی روسیه ارسال کرد. Rosfinmonitoring به ایزوستیا گفت که شایسته توجه است و وزارت دارایی آماده بررسی آن است. بانک روسیه از اظهار نظر خودداری کرد.

 

در همین حال، این ایده با انتقاد قانونگذاران و نمایندگان صنعت کریپتو در شورای کارشناسی در کارگروه پارلمانی که وظیفه تدوین مقررات جامع رمزنگاری را دارد، مواجه شده است. آندری لوگووی، معاون رئیس گروه، گفت که نگرانی‌های ABR را درک می‌کند اما هشدار داد که این اقدام مانع قانونی شدن بازار ارزهای دیجیتال می‌شود.

 

کارشناسانی که با ایزوستیا مصاحبه کرده بودند نیز شک داشتند. به گفته رومن یانکوفسکی، معاون دانشکده حقوق در دانشکده عالی اقتصاد، یک دانشگاه پیشرو روسیه، شناسایی کیف پول‌های غیرحضوری شهروندان عادی غیرواقعی است و توقیف آنها اگر غیرممکن نباشد، دشوار است.

 

آندری گوسف، شریک مدیر شرکت حقوقی نوردیک استار، معرفی مسئولیت کیفری برای داشتن چنین کیف پول‌هایی را غیرضروری می‌داند و می‌گوید مشوق‌های مالیاتی و جریمه‌های اداری باید برای منصرف کردن دارندگان رمزارز روسی از استفاده یا مخفی کردن آنها کافی باشد.

ماکسیم باشکاتوف، رئیس بخش توسعه حقوقی مرکز تحقیقات استراتژیک فکر می‌کند که جرم‌انگاری کیف پول‌های غیرقانونی اساساً اشتباه است. او خاطرنشان می‌کند که در حال حاضر ذخیره ارزهای دیجیتال در صرافی‌ها برای روس‌ها ناامن است، زیرا خطر مسدود شدن دارایی‌ها در نتیجه تحریم‌های غرب اعمال شده بر سر جنگ اوکراین وجود دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا