اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

یک سوم از مالکان رمزارز آفریقا اهل نیجریه هستند

طبق یک مطالعه، قاره آفریقا با حدود ۵۳ میلیون دارنده ارزهای دیجیتال، اکنون ۱۶.۵ درصد از کل دارندگان رمزارز جهان را به خود اختصاص داده است. یافته‌های این مطالعه نشان می‌دهد نیجریه، که بیش از ۲۲ میلیون مالک رمزارز دارد، در حال حاضر بیش از یک سوم از تعداد کل دارندگان این قاره را تشکیل می‌دهد.

 

نیجریه بیش از یک سوم از صاحبان رمزارز آفریقا را تشکیل می‌دهد

بر اساس آخرین داده‌های مالکیت ارزهای دیجیتال Triple A، قاره آفریقا اکنون حدود ۵۳ میلیون مالک ارز دیجیتال دارد. این حدود ۱۶.۵ درصد از کل برآورد جهانی ۳۲۰ میلیونی را تشکیل می‌دهد. از مجموع دارندگان کریپتو در آفریقا، نیجریه بیش از یک سوم کل یا کمی بیش از ۲۲ میلیون را به خود اختصاص داده است.

 

 

در سطح جهانی، نیجریه دارای چهارمین تعداد صاحبان ارزهای دیجیتال است، در حالی که ایالات متحده با ۴۶ میلیون دارنده ارزهای دیجیتال، رتبه اول را در اختیار دارد. بر اساس این داده‌ها، هند و پاکستان به ترتیب با ۲۷.۴ میلیون و ۲۶.۴ میلیون صاحب ارزهای دیجیتال در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا