کاهش شدید ارزش پول آفریقای جنوبی

نرخ مبادله ارز آفریقای جنوبی در برابر دلار آمریکا در ۱۲ می به پایین‌ترین سطح تاریخ ۱۹.۵۱ دربرابر ۱ دلار آمریکا سقوط کرد. آخرین سقوط راند یک روز پس از آن اتفاق افتاد که سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی این کشور را به تهیه مخفیانه تسلیحات برای روسیه متهم کرد. غول بانکی جی‌پی مورگان گفت که اکنون پیش‌بینی می‌کند تولید ناخالص داخلی آفریقای جنوبی ۰.۲ درصد کاهش یابد، نسبت به پیش‌بینی مثبت قبلی ۰.۳ درصد کاهش یافته است.

 

آفریقای جنوبی ارسال مهمات به روسیه را تکذیب کرد

 

نرخ مبادله ارز آفریقای جنوبی در برابر دلار آمریکا در ۱۲ می به پایین‌ترین حد خود یعنی ۱۹.۵۱ واحد برای هر دلار سقوط کرد. سقوط راند یک روز پس از متهم شدن این کشور آفریقایی توسط یک سفیر ایالات متحده به تامین مخفیانه مهمات به روسیه رخ داد.

 

با آخرین افت، راند آفریقای جنوبی تنها در یک هفته بیش از ۵ درصد و از ابتدای سال بیش از ۱۲ درصد کاهش یافت. قبل از رسیدن به پایین‌ترین سطح جدید، پایین‌ترین رکورد قبلی راند آفریقای جنوبی در ۵ آپریل ۲۰۲۰ ثبت شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا