اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار دیفای (DEFI)اخبار صرافی‌ هااخبار قانون‌ گذاریمصاحبه

طرح پانزی بالقوه ۱ میلیارد دلاری!

مقامات ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، استرالیا و هلند داده‌هایی را به اشتراک گذاشته‌اند و بیش از ۵۰ سرنخ مجرمانه مرتبط با رمزنگاری را شناسایی کرده‌اند، از جمله یک مورد که می‌تواند یک طرح پانزی ۱ میلیارد دلاری باشد.

 

مقامات اطلاعات مربوط به جرایم رمزنگاری جهانی را به اشتراک می گذارند

بلومبرگ روز جمعه گزارش داد، روسای مجریان مالیات از کشورهای مشترک اجرای مالیات جهانی (J5) این هفته در لندن برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و داده ها برای شناسایی منابع فعالیت غیرقانونی ارزهای رمزنگاری شده فرامرزی ملاقات کردند.

 

J5 در پاسخ به فراخوان سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) برای اقدام بیشتر کشورها برای مقابله با عوامل جرایم مالیاتی تشکیل شد. این سازمان متشکل از اداره مالیات استرالیا (ATO)، آژانس درآمد کانادا (CRA)، Fiscale Inlichtingen-en Opsporingsdienst (FIOD)، HM Revenue & Customs (HMRC) و Internal Revenue Service Criminal Investigation (IRS-CI) است.

 

این نشریه اعلام کرد که در این جلسه، مقامات بیش از ۵۰ سرنخ مرتبط با جرایم رمزنگاری را شناسایی کردند.

جیم لی، رئیس تحقیقات جنایی در سرویس درآمد داخلی (IRS)، جمعه به خبرنگاران گفت:

برخی از این سرنخ‌ها شامل افرادی می‌شود که تراکنش‌های مهم NFT حول محور مالیات بالقوه یا سایر جرایم مالی در سراسر حوزه قضایی ما می‌چرخند.

 

او افزود:

یک سرنخ به نظر می رسد یک طرح پانزی ۱ میلیارد دلاری باشد، و خاطرنشان کرد که این سرنخ هر کشور J5 را تحت الشعاع قرار میدهد.

 

لی گفت:

علاوه بر این، مقامات سرنخ‌هایی را در رابطه با صرافی‌های غیرمتمرکز و شرکت‌های فناوری مالی شناسایی کرده‌اند، و افزود که ممکن است در این ماه اعلامیه‌هایی درباره هدف‌های مهمشان ارائه شود.

 

نیلز اوبینک، رئیس و مدیر کل سرویس اطلاعات و تحقیقات مالی هلند (FIOD)، به خبرنگاران گفت:

NFT ها یکی از روش های دیجیتال مدرن جدید پولشویی مبتنی بر تجارت هستند.

 

اوبینک خاطرنشان کرد:

کریپتو دارای کنترل و نظارت کمتر و مقررات محدودی است که آن را در برابر کلاهبرداری آسیب پذیر می کند.

 

وی تاکید کرد:

باید توجه ما بیشتر به این زمینه جلب شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا