شکایت جدیدی علیه صرافی Coinbase

صرافی رمزارز Coinbase که در فهرست نزدک قرار دارد، متهم شده است که به اشتباه از اسکن صورت و اثر انگشت کاربران خود سود می‌برد. در جزییات طرح دعوی حقوقی پیشنهادی آمده است، Coinbase داده‌های بیومتریک کاربران خود را جمع‌آوری، ذخیره می‌کند، در غیر این صورت به دست می‌آورد، استفاده می‌کند و منتشر می‌کند تا از جمله موارد دیگر، کوین بیس و پلتفرم آنلاین آن را تقویت کند.

 

Coinbase به اشتباه از اسکن صورت و اثر انگشت کاربران سود می‌برد

یک طرح دعوی حقوقی پیشنهادی که روز دوشنبه در ناحیه شمالی کالیفرنیا تنظیم شد، ادعا می‌کند که صرافی رمزارز کوین بیس فهرست شده در نزدک، به‌طور غیرقانونی الگوهای چهره و اثر انگشت مشتریان خود را با نقض قانون حریم خصوصی بیومتریک ایلینویز جمع‌آوری می‌کند.

 

شاکی مایکل ماسل، یکی از مشتریان کوین بیس، توضیح داد که صرافی رمزارز کاربران را ملزم می‌کند تا یک شناسه دولتی و سلفی را برای تأیید آپلود کنند و احراز هویت بیومتریک (اسکن اثر انگشت) را برای ورود به برنامه تلفن همراه تنظیم کنند.

 

در این دادخواست توضیح داده شده است:

کوین بیس داده‌های بیومتریک کاربران خود را جمع‌آوری، ذخیره، در اختیار می‌گیرد، در غیر این صورت به دست می‌آورد، استفاده می‌کند و منتشر می‌کند تا از جمله کوین بیس و پلتفرم آنلاین آن را تقویت کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا