نگاهی به سرمایه‌گذاری عظیم Alameda

طی چند هفته گذشته، اطلاعات زیادی در مورد فاجعه اخیر FTX و Alameda Research فاش شده است. در ۶ دسامبر، فایننشال تایمز (FT) اسنادی را منتشر کرد که سبد سرمایه‌گذاری Alameda را نشان می‌دهد که ادعا می‌کند این شرکت بیش از ۵ میلیارد دلار برای صدها سرمایه‌گذاری هزینه کرده است. برخی از وجوه به سرمایه‌گذاری‌های عجیب و غریب مانند یک شرکت باروری به نام Ivy Natal و یک سازنده هواپیماهای بدون سرنشین به نام Brinc Drones اختصاص یافت.

 

آلامدا در نزدیک به ۵۰۰ شرکت و پروژه سرمایه‌گذاری کرد

طی دو سال گذشته، FTX و Alameda Research میلیاردها دلار برای معاملات، حمایت مالی و سرمایه‌گذاری هزینه کردند. در پایان ژانویه ۲۰۲۲، FTX پس از جمع‌آوری ۴۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی مانند Softbank Vision Fund 2 ،Tiger Global ،Temasek ،Paradigm و هیئت برنامه بازنشستگی معلمان انتاریو، بسیار بزرگ به نظر می‌رسید.

 

پس از افزایش سرمایه در سری C، ارزش FTX به ۳۲ میلیارد دلار رسید و مدیر عامل سابق FTX، سم بنکمن فراید (SBF) گفت که هدف FTX گسترش دسترسی جهانی شرکت است. پس از افشای ترازنامه آلامدا در هفته اول نوامبر، شرکت تجارت کمی FTX و SBF ورشکسته شد.

 

از آن زمان، شرکت مادر FTX West Realm Shires Services ،Alameda Research و تقریباً ۱۳۰ شرکت وابسته دیگر برای حفاظت از ورشکستگی فصل ۱۱ ثبت نام کردند. این هفته در ۶ دسامبر ۲۰۲۲، FT اسناد مربوط به سرمایه‌گذاری‌های Alameda Research را منتشر کرد که نزدیک به ۵۰۰ سرمایه‌گذاری بود که تقریباً به ۵.۴ میلیارد دلار رسید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا