یکی از کاربران KuCoin پشت تعدادی راگ‌پول است

یکی از اعضای انجمن آدرس کیف پولی را شناسایی کرد که ظاهراً به مدت دو سال روزانه چندین راگ‌پول memecoin راه‌اندازی می‌کرد. صرافی رمزارز KuCoin تأیید کرد آدرسی که گفته می‌شود مسئول راه‌اندازی هزاران کلاهبرداری memecoin است متعلق به یکی از کاربران آن است. با این حال، صرافی دارایی‌های کاربر را بدون اطلاع رسمی از مجری قانون مسدود نمی‌کند.

 

KuCoin تأیید می‌کند که کاربرش پشت تعدادی راگ‌پول است

در ۲۶ آپریل، یکی از کاربران توییتر آدرس کیف پولی را شناسایی کرد که به مدت دو سال روزانه دو تا پنج memecoin راه‌اندازی می‌کرد. یکی دیگر از اعضای انجمن اشاره کرد که آدرس‌های کیف پول توسط KuCoin مالکیت و کنترل می‌شود. در حال حاضر، کاوشگر بلاکچین Etherscan آدرس مذکور را به عنوان کیف پول فیشینگ جعلی علامت‌گذاری کرده است.

 

در بیانیه‌ای منتشر شد، صرافی ارز دیجیتال تایید کرد که آدرس کیف پول متعلق به یکی از کاربران آن است. به گفته جانی لیو از KuCoin، در حالی که آدرس متعلق به یکی از کاربران پلتفرم است، تا زمانی که اطلاعیه‌ای از مقامات مربوط دریافت نکند، حساب را مسدود نخواهد کرد.

 

لیو توضیح داد:

زمانی که طرف گزارش‌دهنده اسناد قانونی، رویه‌ها یا سوابق گزارش‌دهی مربوط را ارائه کرده است، ما به سازمان‌های مجری قانون کمک می‌کنیم و با آنها همکاری می‌کنیم تا اقدامات کنترل ریسک موقت را مطابق با شکایات و گزارش‌ها، قراردادهای کاربر و قوانین سیشل انجام دهند.

 

علاوه بر این، صرافی گفت که اگر اعضای جامعه با رفتار مشکوکی مواجه شدند، باید آن را به پلیس گزارش کنند و مطالب مربوط را به تیم خود ارائه کنند. لیو افزود که KuCoin پس از دریافت مدارک مورد نیاز همکاری خواهد کرد.

 

صرافی KuCoin در هفته گذشته با چالش‌هایی روبرو بوده است. در ۲۴ آپریل، حساب رسمی توییتر این پلتفرم در معرض خطر قرار گرفت و یک فعالیت جعلی منتشر کرد که در نتیجه برخی از دنبال‌کنندگان آن دارایی‌های خود را از دست دادند. پس از شناسایی نقض، صرافی با توییتر برای بازیابی حساب رسانه اجتماعی همکاری کرد و قول داد که به قربانیان آسیب‌دیده از هک بازپرداخت کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا