اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهانمصاحبه

یک نهاد مشترک برای قوانین رمزنگاری

یکی از مدیران ارشد سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) گفت که تنظیم‌کننده‌های بازار جهانی احتمالاً ظرف سال آینده یک نهاد مشترک را برای هماهنگی بهتر مقررات ارزهای دیجیتال راه‌اندازی خواهند کرد.

 

یک نهاد جهانی برای هماهنگ کردن قوانین رمزنگاری

مدیران ارشد سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) در این هفته مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را مورد بحث قرار دادند. اعضای سازمان جهانی بیش از ۹۵ درصد از بازارهای اوراق بهادار جهان را در بیش از ۱۳۰ حوزه قضایی تنظیم می کنند.

به گزارش رویترز، اشلی آلدر، رئیس IOSCO، با تاکید بر نیاز به یک گروه جهانی برای همسویی با قوانین کریپتو، گفت که رگولاتورهای بازار جهانی احتمالاً ظرف سال آینده یک نهاد مشترک را برای هماهنگی بهتر مقررات ارزهای دیجیتال راه اندازی خواهند کرد.

آلدر با اشاره به اینکه تنظیمات مشابهی برای تامین مالی آب و هوا وجود دارد، از جمله راه‌اندازی توسط کشورهای G20، توضیح داد:

در حال حاضر چنین چیزی برای کریپتو وجود ندارد، اما من فکر می کنم این موضوع اکنون به عنوان یکی از سه C (کووید، آب و هوا و کریپتو) دیده می شود، بنابراین بسیار بسیار مهم است.

 

رئیس IOSCO با اشاره به رونق ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، گفت:

کریپتو در دستور کار قرار گرفته و به یکی از سه حوزه کلیدی تبدیل شده است که مقامات روی آن مرکز کرده اند.

 

او خاطرنشان کرد:

چندین خطر مرتبط با رمزنگاری وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، و افزود که تنظیم‌کننده‌ها در برخی از حوزه‌های کلیدی از جمله امنیت سایبری، انعطاف‌پذیری عملیاتی و عدم شفافیت در اکوسیستم کریپتو عقب هستند.

 

مارتین مولونی، دبیر کل IOSC، در نشست عمومی سالانه انجمن بین المللی مبادلات و مشتقات این هفته گفت:

ما در آستانه یک چیز جدید و مهم هستیم که نیاز به کار زیادی از سمت ما دارد.

 

او اظهار داشت:

لازم نیست یک توپ کریستالی داشته باشم تا بتوانم بگویم، آیا ارز دیجیتال تا ۲۰ سال دیگر وجود خواهد داشت؟ این مهم نیست. همانطور که می بینید، من می دانم که به اندازه کافی توسعه یافته است که ما باید طوری رفتار کنیم که انگار تا ۲۰ سال دیگر ادامه خواهد داشت. ما باید آن را جدی بگیریم.

 

دبیر کل از صنعت کریپتو خواست تا با رگولاتورها تعامل داشته باشد و بیان کرد:

از نبوغ خود استفاده کنید، از فناوری خود برای حل مشکل نظارتی استفاده کنید، به جای اینکه به ما بگویید، نمی خواهید با مشکل نظارتی درگیر شوید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا