پلتفرمی جهانی برای CBDCها

به گفته صندوق بین‌المللی پول، CBDCها برای بهترین عملکرد به قابلیت همکاری جهانی نیاز دارند. به گزارش روز دوشنبه رویترز، صندوق بین‌المللی پول (IMF) در حال کار بر روی یک پلتفرم جهانی است تا ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) را که توسط بسیاری از دولت‌های جهان راه‌اندازی شده اند، قابل تعامل‌تر کند. این آژانس معتقد است که توافق گسترده در مورد چنین پلتفرمی ممکن است لازم باشد تا اطمینان حاصل شود که ارزهای دیجیتال بازار خصوصی خلاء عملکردی آن را پر نمی‌کنند.

 

آماده شدن برای دنیایی از CBDCها

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، روز دوشنبه گفت که پلتفرم این آژانس برای فعال کردن تراکنش‌های CBDC بین کشورها در نظر گرفته شده است.

 

جورجیوا در کنفرانسی در رباط مراکش به بانک‌های مرکزی آفریقا گفت:

CBDC‌ها نباید گزاره‌های ملی پراکنده باشند. برای داشتن تراکنش‌های کارآمدتر و عادلانه‌تر، به سیستم‌هایی نیاز داریم که کشورها را به هم متصل کند. ما به قابلیت همکاری نیاز داریم.

 

او افزود:

به همین دلیل در صندوق بین‌المللی پول، ما در حال کار بر روی مفهوم پلتفرم جهانی CBDC هستیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا