یک اشتباه پرهزینه ۱۲۰ هزار دلاری

در نتیجه میم کوین‌های جدید، هزینه‌های گس در شبکه‌های لایه ۲، به‌ویژه زنجیره‌هایی که با استفاده از اثبات‌های دانش صفر ساخته می‌شوند، نیز افزایش یافت. در حالی که بحث در مورد هزینه‌های بالای گس اتریوم یک نقطه دردناک بزرگ بوده است، آخرین افزایش در میان هیستری PEPE memecoin است که بار دیگر فشار فوق العاده‌ای بر شبکه وارد کرده است.

 

معامله‌گران هزاران دلار برای یک تراکنش می‌پردازند، زیرا هزینه‌های گس اتریوم به بالاترین سطح یک سال اخیر رسیده است

در آخرین اتفاق، یک معامله‌گر در نهایت در ۸ می برای یک تراکنش ۶۴ ETH پرداخت کرد. طبق به‌روزرسانی ردیاب بلاکچین، Whale Alert، کاربر فقط برای ارسال ۸۴ WETH حدود ۱۱۹,۱۵۷ دلار پرداخت کرده است. توجه به این نکته مهم است که کارمزدهای تراکنش در اتریوم به سطوح بسیار بالاتری رسیده است که بین ۵۰ تا ۷۰ دلار در سال ۲۰۲۱ متغیر است. اما این ارقام از زمان سقوط بازار در می ۲۰۲۲ پایین بوده است.

 

هیجان اطراف PEPE را می‌توان به احیای هزینه‌های گس نسبت داد. به این ترتیب، میانگین کارمزد تراکنش در ۵ می به ۲۷.۶۲ دلار افزایش یافت، سطحی که آخرین بار تقریبا یک سال پیش مشاهده شد. از زمان راه‌اندازی memecoin در ۱۸ آپریل، میانگین هزینه‌های گس تا ۱۱۵ درصد افزایش یافته است.

 

با این حال، شبکه اصلی تنها شبکه‌ای نیست که با هزینه‌های بالای گس آسیب دیده است. لایه ۲ که برای کاهش هزینه‌های تراکنش طراحی شده اند و همچنین تقاضای شبکه افزایش یافت. قابل ذکر است، مجموعه‌های مبتنی بر اثبات دانش (ZK) شاهد افزایش هزینه‌های مبادله توکن‌ها بین ۲ تا ۱۱ دلار برای راه‌حل‌هایی مانند Polygon zkEVM ،Starknet و شبکه اصلی zkSync Era بودند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا