۹۸ میلیارد دلار اوراق بهادار کریپتویی!

در طول سال گذشته، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دارایی‌های کریپتویی متعددی را به عنوان اوراق بهادار در پرونده‌های مربوط به Binance ،Bittrex ،Coinbase ،Terra’s Do Kwon ،Tron’s Justin Sun و چندین مورد دیگر شناسایی کرده است. مجموع ارزش این دارایی‌های دیجیتال برجسته که اوراق بهادار در نظر گرفته می‌شوند، در حال حاضر بالغ بر ۹۸ میلیارد دلار است که بیش از ۸ درصد از بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

 

اوراق بهادار ادعایی شناسایی شده توسط SEC برای ۸٪ از اقتصاد کریپتو

SEC تعداد قابل توجهی از دارایی‌های کریپتویی را به عنوان اوراق بهادار در حوزه اختیارات خود طبقه‌بندی کرده است. اینها عبارتند از decentraland (MANA) ،dash (DASH) ،algorand (ALGO) ،beaxy (BXY) ،solana (SOL)، بایننس کوین (BNB)، کاردانو (ADA) و چندین مورد دیگر.

 

در مجموع، این نام‌گذاری‌های امنیتی ادعا شده تا روز چهارشنبه ارزش کل ۹۸ میلیارد دلار را نشان می‌دهند. علاوه بر این، در ۲۴ ساعت گذشته، این سکه ها تقریباً ۴.۴۷ میلیارد دلار در حجم معاملات جهانی به ثبت رساندند.

 

از نظر SEC، پنج دارایی برتر کریپتویی که اوراق بهادار تلقی می‌شوند، بر اساس ارزش‌گذاری بازار عبارتند از بایننس کوین، کاردانو، سولانا، ترون و پالیگان. اینها ۷۲.۹۳ میلیارد دلار از رقم کل ۹۸ میلیارد دلار یا ۷۴.۴۱ درصد را تشکیل می‌دهند. پس از پالیگان از نظر بالاترین ارزش‌گذاری در بین اوراق بهادار کریپتو مفروض، Ton coin ،BUSD ،Cosmos، فایل کوین، ICP، نیر پروتکل، الگورند و سندباکس هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا