۹۳٪ از بانک‌های مرکزی جهان در کار CBDC هستند

بانک تسویه بین‌المللی (BIS)، سازمانی که به دنبال حمایت از همکاری بین‌المللی بانک‌های مرکزی جهان است، نتایج نظرسنجی سال ۲۰۲۲ خود را در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و رمزارز منتشر کرده است. این نظرسنجی نشان داد که ۹۳ درصد از ۸۶ بانک مورد بررسی در کارهای مربوط به CBDC در سطوح مختلف شرکت داشتند.

 

۹۳٪ از بانک‌های مرکزی در فعالیت CBDC شرکت دارند

بانک تسویه بین‌المللی (BIS)، موسسه‌ای که به عنوان بانک بانک‌های مرکزی عمل می‌کند، نتایج یک نظرسنجی در سال ۲۰۲۲ در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و رمزارز را منتشر کرده است. در مقاله اخیر با عنوان ساخت پیشرفت، این موسسه گزارش می‌دهد که ۹۳ درصد از ۸۶ بانک شرکت‌کننده در نظرسنجی درگیر نوعی کار CBDC بوده‌اند و بیش از نیمی از آنها در حال انجام آزمایش‌های خود هستند.

 

این مقاله بیان می‌کند این اعداد نشان می‌دهد که عدم قطعیت در مورد صدور CBDC در کوتاه مدت در حال محو شدن است. با این حال، از طریق تحقیقات خود، برخی از این بانک‌های مرکزی احتمال کمتری دارند که CBDC خرده فروشی را در سه سال آینده منتشر کنند، در حالی که برخی دیگر احتمال بیشتری دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا