پیشرفت ۷۵ درصدی شبکه بیت کوین به سمت هاوینگ

در ساعت ۱۱:۰۶ صبح به وقت شرقی (ET) در ۲۹ آپریل ۲۰۲۳، در بلاک ۷۸۷,۵۰۰، تعداد بلاک‌های باقی مانده برای کشف تا نصف شدن بعدی پاداش بلاکچین بیت کوین اکنون کمتر از ۵۲,۵۰۰ بلاک است. این بدان معناست که شبکه از طریق چرخه نصف شدن ۲۱۰,۰۰۰ بلاک، ۷۵ درصد پیشرفت کرده است که در نهایت منجر به کاهش پاداش بلاک از ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلاک به ۳.۱۲۵ بیت کوین در هر بلاک خواهد شد.

 

کمتر از ۵۲,۵۰۰ بلاک برای کشف باقی مانده است

صبح روز شنبه (ET)، شبکه بیت کوین ۷۵ درصد از مسیر را به سمت نصف شدن پاداش بلاک بعدی پیش برد و کمتر از ۵۲,۵۰۰ بلاک تا زمان هاوینگ باقی مانده است. این نقطه عطف نشان‌دهنده گام دیگری در تکامل مداوم شبکه بیت کوین است که به سمت حداکثر عرضه نهایی ۲۱ میلیون بیت کوین پیش می‌رود. بلاکچین بیت کوین پاداش بلاک خود را هر ۲۱۰,۰۰۰ بلاک نصف می‌کند که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می‌افتد.

 

بیت کوین تاکنون سه هاوینگ را ثبت کرده است که اولین آن در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ اتفاق افتاد. قبل از آن تاریخ، استخراج‌کنندگان بیت کوین به ازای هر بلاک کشف شده ۵۰ بیت کوین دریافت می‌کردند و پس از نصف شدن اول، به ۲۵ بیت کوین کاهش یافت. نصف دوم در ۹ ژوئیه ۲۰۱۶ رخ داد و یارانه بلاک را به ۱۲.۵ BTC کاهش داد و سومین آن در ۱۱ می ۲۰۲۰ اتفاق افتاد و پاداش را به ۶.۲۵ بیت کوین فعلی در هر بلاک کاهش داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا