ضرر ۷۳۰ میلیون دلاری اقتصاد هوش مصنوعی کریپتو

کمتر از دو ماه پیش، مجموعه‌ای از ۷۴ ارز دیجیتال فهرست‌شده با محوریت هوش مصنوعی (AI) ارزش ۴ میلیارد دلاری را جمع‌آوری کردند. با این حال، هفته‌های میانی شاهد کاهش شدید سودهای اقتصاد بخش هوش مصنوعی، با زیان ۷۳۰ میلیون دلاری بودیم. سه پروژه کریپتویی مبتنی بر هوش مصنوعی، همگی متحمل ضرر دو رقمی شده‌اند که از ۱۰ درصد تا ۲۹.۵۸ درصد در برابر دلار آمریکا در ۳۰ روز گذشته متغیر است.

 

علاقه به ترکیبی از رمزارز و هوش مصنوعی کاهش یافته است

داده‌های مختلف نشان می‌دهد که علاقه و ارزش پروژه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی کاهش یافته است. روند جستجوی جهانی برای crypto ai در اوایل فوریه ۲۰۲۳ با امتیاز Google Trends 100 به اوج خود رسید. علیرغم افزایش، در ۹۰ روز گذشته، این امتیاز به ۲۲ کاهش یافته است. اسلوونی، هلند، قبرس، لبنان و نیجریه در حال حاضر پنج کشور برتر علاقه مند به جستجوی crypto ai هستند.

 

در ماه فوریه، اقتصاد جمعی هوش مصنوعی کریپتو به نقطه عطف ۴ میلیارد دلاری رسید که ناشی از دستاوردهای چشمگیر در میان ارزهای دیجیتال متمرکز بر هوش مصنوعی پس از سرمایه‌گذاری چند میلیارد دلاری مایکروسافت در Openai، خالق Chatgpt بود. با این حال، بخش هوش مصنوعی کریپتو از آن زمان متحمل ضررهای قابل توجهی شده است. داده‌های فعلی cryptoslate.com نشان می‌دهد که ۷۳۰ میلیون دلار از اقتصاد هوش مصنوعی کریپتو پاک شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا