اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

تنها ۶ دارایی رمزنگاری از ۵۰ کریپتوی برتر pow هستند

در زمان نگارش این مقاله، تنها یک سکه در ده دارایی برتر ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار، یک رمزارز اثبات کار (PoW) است و از ۲۰ مورد برتر، تنها سه رمزارز وجود دارند که از مکانیزم اجماع PoW استفاده می‌کنند. علاوه بر این، از ۵۰ مورد از بزرگترین سکه‌های رمزنگاری بر اساس ارزش‌گذاری، تنها شش مورد از PoW استفاده می‌کنند و از همه آنها، تقریباً ۲۳۰ اگزاهش در ثانیه (EH/s) قدرت هش وجود دارد.

 

تنها ۱۲ درصد از ۵۰ دارایی رمزنگاری برتر PoW اند

با تغییر اتریوم از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS)، اکنون تنها ۱۲ درصد از ۵۰ سکه برتر از PoW استفاده می‌کنند. شش شبکه دارایی رمزنگاری از مکانیسم‌های اجماع PoW مانند SHA256 یا Scrypt برای تأیید تراکنش‌ها و ضرب سکه‌های جدید استفاده می‌کنند. اخیراً گزارش دادیم که چگونه از دارایی برتر تنها یک دارایی PoW باقی می‌ماند و در زمان نگارش این مقاله، آن بیت کوین (BTC) است. دوج کوین (DOGE) اخیراً یکی از ده مدعی برتر بازار بود، اما ارزش بازار این میم کوین به جایگاه یازدهم کاهش یافته است.

 

این امر باعث می‌شود اتریوم کلاسیک (ETC) به عنوان سومین کوین PoW در ۲۰ رده‌بندی برتر امروز باشد. Doge تقریباً ۴۲۹ تراهش در ثانیه (TH/s) هش ریت یا ۰.۰۰۰۴۲۹۹۴ EH/s دارد. ETC حتی با ۰.۰۰۰۲۲۵۵۱ EH/s کمتر است که معادل ۲۲۵ TH/s قدرت هش است. پس از ETC لایت کوین (LTC) است که چهارمین کوین PoW در میان ۵۰ کوین برتر است. تقریباً ۰.۰۰۰۴۶۹ EH/s یا ۴۶۹ TH/s به زنجیره لایت کوین اختصاص داده شده است. بعد از LTC مونرو (XMR) با ۲.۷۱ گیگاش در ثانیه (GH/s) هش‌ریت قرار دارد. آخرین سکه PoW از بین ۵۰ دارایی برتر ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار، بیت کوین کش (BCH) است.

 

درباره بیت کوین کش بیشتر بدانید.

 

بیت کوین کش در حال حاضر دارای ۱.۲۸ EH/s قدرت هش است که به بلاکچین BCH اختصاص داده شده است. بیت کوین (BTC) دارای ۲۲۸ EH/s است و بین هر شش شبکه PoW، نزدیک به ۲۳۰ EH/s قدرت هش وجود دارد که هر شش زنجیره را ایمن می‌کند. در حالی که ارزش‌گذاری بازار بیت کوین ۳۹.۴ درصد از ارزش خالص کل اقتصاد کریپتو را تشکیل می‌دهد، از هر کوین POW موجود، بیت کوین معادل ۹۴ درصد ارزش دلاری اقتصاد POW است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا