۶.۶ میلیارد دلار اتریوم سوزانده شد!

با تکیه بر داده‌های اخیر، شبکه اتریوم نزدیک به ۳.۴۶ میلیون اتر سوزانده است که به معنای سوزاندن ارزش خیره‌کننده ۶.۶۸ میلیارد دلار از زمان اجرای هارد فورک لندن در ۵ اوت ۲۰۲۳ است. با در نظر گرفتن دوره ۷۱۰ روزه پس از آن، اتریوم شبکه نرخ رایت بی امان خود را حفظ کرد و به طور متوسط هر ماه بیش از ۱۴۶,۰۰۰ اتریوم را سوزاند.

 

شبکه اتریوم ۳.۴۶ میلیون اتر را در ۷۱۰ روز سوزاند

نزدیک به دو سال، دقیقاً ۲۳ ماه، از زمان اجرای هارد فورک لندن اتریوم می‌گذرد که نشان‌دهنده اجرای پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP) 1559 است. این تغییر قابل توجه منجر به سوزاندن مستمر قسمت کارمزد پایه یک کارمزد تراکنش شده است.

 

ارقام کنونی نشان می‌دهد که در مجموع بیش از ۳.۴۶ میلیون اتر از زمان هارد فورک لندن سوزانده شده است. با توجه به نرخ‌های رایج مبادله ETH، ارزش کلی اتر حذف شده به ۶.۶۸ میلیارد دلار می‌رسد. این معادل میانگین ماهانه بیش از ۱۴۶,۰۰۰ اتر است که از زمان اجرایی شدن EIP-1559 نابود شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا