پنجمین افزایش سختی بیت کوین در سال ۲۰۲۳

ماینرهای بیت کوین با پنجمین افزایش سختی شبکه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۳، پس از افزایش ۱.۷۲ درصدی در ۲۰ آپریل در بلاک ۷۸۶,۲۴۰ دست و پنجه نرم می‌کنند. سختی شبکه اکنون به ۴۸.۷۱ تریلیون رسیده است که نشان‌دهنده افزایش ۲۲.۶۲ درصدی در طول ۵۵ روز گذشته از بلاک ۷۷۸,۱۷۶ است.

 

از زمان بلاک ۷۷۸,۱۷۶، سختی بیت کوین بیش از ۲۲ درصد افزایش یافته است

در کمتر از دو ماه، سختی بیت کوین بیش از ۲۲ درصد افزایش یافت و در روز پنجشنبه ۲۰ آپریل به بالاترین حد خود رسید. سختی فعلی ۴۸.۷۱ تریلیون نشان‌دهنده میانگین نرخ هش فوق‌العاده بالایی است که برای استخراج یک بلاک جدید ضروری است. به طور خاص، یک ماینر به میانگین هش ۴۸.۷۱ تریلیون هش در ثانیه نیاز دارد تا شانس استخراج یک بلاک BTC و دریافت جوایز و کارمزد تراکنش‌های مرتبط را داشته باشد.

 

در حال حاضر، هش‌ریت شبکه در حدود ۳۵۲.۹۹ اگزاهش در ثانیه (EH/s) است. بر اساس داده‌های coinwarz.com، هش‌ریت در ۱۸ آپریل در بلاک ۷۸۶,۰۱۳ به ۴۴۰.۸۰ EH/s رسید. در حال حاضر، با هش ۳۵۲.۹۹ EH/s، استخر استخراج بیت کوین Foundry USA با ۱۱۶.۴۹ EH/s یا ۳۲.۹۶ درصد از هش‌ریت جهانی، غالب است. پنج رتبه برتر استخر استخراج بیت کوین شامل Antpool (79.74 EH/s) ،F2pool (50.82 EH/s) ،Binance Pool (36.74 EH/s) و Viabtc (28.93 EH/s) است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا