۵ اتهام بنیانگذار FTX به حالت تعلیق درآمد

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) و دادستان‌های فدرال در نیویورک تصمیم گرفتند به طور موقت پنج اتهام علیه سم بنکمن فراید (SBF) یکی از بنیانگذاران FTX را به حالت تعلیق درآورند. با این وجود، این پنج اتهام تا سال ۲۰۲۴ به تعویق افتاده است و به طور بالقوه تیم حقوقی SBF را مجبور می‌کند تا در آینده دو پرونده را حل کند.

 

۵ اتهام علیه SBF تعلیق و برای محاکمه دیگری برنامه‌ریزی شده است

در ابتدا، سم بنکمن فراید (SBF) یکی از بنیانگذاران FTX زمانی که توسط دولت ایالات متحده متهم شد، با هشت اتهام مواجه شد، اما مدت کوتاهی پس از آن، پنج اتهام دیگر شامل کلاهبرداری بانکی و رشوه دادن به یک مقام دولتی چین مطرح شد. با این حال، در ۱۴ ژوئن، دادستان‌های فدرال با استناد به نیاز به تأیید سیستم قضایی باهاما برای تحقق شرایط معاهده استرداد ایالات متحده و باهاما، به دنبال حذف این پنج اتهام تکمیلی بودند. در نتیجه، دولت ایالات متحده درخواست معافیت تخصصی از باهاما در رابطه با این موضوع کرد.

 

اگرچه SBF قرار است در اکتبر با هشت اتهام اولیه کیفرخواست مقابله کند، پنج اتهام باقی مانده در دادگاهی که قرار است در ۱۱ مارس ۲۰۲۴ برگزار شود، رسیدگی خواهد شد. کلاهبرداری از مشتقات و اوراق بهادار، رشوه‌خواری و راه‌اندازی یک تجارت انتقال پول بدون مجوز. همانطور که توسط Isource News گزارش شده است، یک حساب توییتر که اطلاعات دقیقه به دقیقه از منابع نامشخص را ارائه می‌دهد، منابع ادعا می‌کنند که به نظر می‌رسد SBF بعید است پس از کاهش عمده امروز، زندانی شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا