۵۹٪ از اتریوم توسط ۴ شرکت نگه‌داری می‌شود!

قبل از The Merge، اتریوم ده‌ها استخر استخراج داشت که هش را به شبکه بلاکچین اختصاص می‌داد. همه اینها تغییر کرده است و اکثر ماینرها به سایر کوین‌های سازگار با Ethash مانند اتریوم کلاسیک، ERGO و فورک جدید ETHW انتقال یافته اند. اکنون بلاک‌های اتریوم توسط اعتبارسنج‌ها تایید می‌شوند و در زمان نگارش این مقاله، ۴۲۹,۲۷۸ اعتبارسنج وجود دارد. با این حال، بخش بزرگی از ۱۳.۷ میلیون سهام اتریوم در اختیار چهار ارائه‌دهنده شناخته شده است.

 

۴ ارائه‌دهنده شناخته شده ۵۹ درصد از سهام اتریوم امروز را در اختیار دارند

حساب توییتر Checkmate، تحلیلگر اصلی onchain در Glassnode، در مورد نهادهایی نوشت که در حال حاضر قسمت بزرگی از سهام ETH امروزی را در اختیار دارند. Checkmate به شخصی که درباره دارایی‌های لیدو صحبت می کرد، نوشت ما چند نهاد دیگر را معرفی کردیم. Checkmate گفت داده‌ها نشان می‌دهد که ۱۳.۷ میلیون سهام ETH وجود دارد و ۱۰ میلیون اتر توسط ارائه‌دهندگان شناخته شده نگهداری می‌شود. این معادل ۷۳ درصد از سهام ETH است و چهار ارائه‌دهنده برتر ۸.۱۳ میلیون ETH یا ۵۹.۳ درصد کل را در اختیار دارند.

 

Checkmate گفت:

۴.۱۷ میلیون در لیدو، ۱.۹۲ میلیون در کوین بیس، ۱.۱۴ میلیون در کراکن و ۰.۹ میلیون در بایننس است.

 

توییتی که توسط تحلیلگر onchain در Glassnode به اشتراک گذاشته شد، بیشتر توسط بیت کوینر محبوب Tuur Demeester، ویرایشگر satoshipapers.org مورد بحث قرار گرفت. ۴۴ درصد از اتریوم تنها توسط ۲ نهاد، Lido و Coinbase نگهداری می‌شود. اگر کراکن را اضافه کنید، می‌بینیم که ۵۲ درصد از کل اتریوم توسط ۳ نهاد نگهداری می‌شود.

 

درباره اتریوم ۲ بیشتر بدانید.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا