بیدار شدن ۵۰ بیت کوین ۱۲ ساله

یک آدرس بیت کوین غیرفعال حاوی ۵۰ بیت کوین، به ارزش تقریبی ۱.۲۵ میلیون دلار، پس از غیرفعال بودن از ۲۱ ژوئن ۲۰۱۰، ناگهان در ۱۵ ژوئن فعال شد. در این ماه تنها یک انتقال پاداش بلوکی در سال ۲۰۱۰ مشاهده شد که دو مورد قبلی در ۲۲ می ۲۰۲۳ انجام شد.

 

حرکت ۱.۲۵ میلیون دلار بیت کوین پس از یک دهه عدم فعالیت؛ ۲۰۲۳ شاهد ۶ جایزه بلاک از سال ۲۰۱۰ است

اگرچه قیمت بیت کوین در این ماه ۷.۵ درصد کاهش یافته است، اما این آدرس که در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۰ تأسیس شد، تصمیم گرفت کل موجودی ۵۰ بیت کوین خود را به ارزش ۱.۲۵ میلیون دلار جابه‌جا کند، اولین فعالیت این کیف پول از ۱۲ سال است. امروزه، انتقال پاداش‌های بلاک ۲۰۱۰ نسبتاً نادر است و زمانی که ارزش ارز دیجیتال دو برابر اندازه فعلی آن بود، رایج‌تر بود. تجزیه‌کننده بلاکچین Btcparser.com حرکت کل موجودی را از آدرس ۱۳CFn مشاهده کرد.

 

جالب توجه است، داده‌ها نشان می‌دهد که مالک بیت کوین BCH را که به وجوه مرتبط است خرج نکرده است. آخرین انتقال بیت کوین خواب از سال ۲۰۱۰، ۲۴ روز قبل از آن در ۲۲ می ۲۰۲۳ انجام شد. در آن روز، دو پاداش بلاک به مبلغ کل ۱۰۰ بیت کوین منتقل شد. در ماه آپریل، یک پاداش تک بلاکی از سال ۲۰۱۰ بدون شناسایی توسط تجزیه‌کننده‌ها به دلیل تراکنش گرد و غبار قبلی تغییر یافت. قبل از انتقال آپریل، یک تراکنش جداگانه شامل پاداش بلاک ۵۰ BTC در ۲۰ مارس ۲۰۲۳ رخ داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا