پرونده کلاهبرداری ۵.۵ میلیون دلاری کریپتو

مقامات استرالیا دو نفر را متهم به کلاهبرداری با ارزهای دیجیتالی کرده اند که از دو شرکت ۵.۵ میلیون دلار کلاهبرداری کرده است. خودروهای لوکس به ارزش ۲.۷ میلیون دلار از جمله یک فراری ۶۰۰ هزار دلاری توسط پلیس توقیف شده است.

 

فراری از دلال خودرو توقیف شد

در گزارشی آمده است که مقامات استرالیا دو عامل اصلی کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال را متهم کرده اند که ۵.۵ میلیون دلار از دو شرکت ناشناس کلاهبرداری کرده است. یکی از این افراد، فابیو سا آلوز، در ۱۶ ژوئن در سیدنی دستگیر شد و یک روز بعد، ۶ وسیله نقلیه لوکس و کلاسیک، ۱۱ موتور سیکلت، کیف پول ارزهای دیجیتال و ساعت‌های کاستومش توقیف شد.

 

بر اساس یک گزارش محلی، آژانس‌های اجرای قانون خودروهای لوکسی به ارزش ۲.۷ میلیون دلار، از جمله یک فراری به ارزش ۶۰۰,۰۰۰ دلار را که از یک فروشنده خودرو در Marrickville گرفته شده بود، توقیف کرده اند. مجری قانون استرالیا گفت که آلوز از کلاهبرداری کریپتویی برای سرقت از این دو شرکت در سال ۲۰۲۱ استفاده کرده است. همدست او، یک مرد ۶۷ ساله ناشناس، متهم به مجوز دادن به وجوه و مخفی کردن فراری است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا