قیمت بیت کوین، ۴ تاریخ مهم برای زیر نظر گرفتن BTC

دولت ایالات متحده به خصوص در چند ماه گذشته به شدت از فضای کریپتو انتقاد کرده است و به دنبال کاهش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بوده است. اقدامات آتی آن می‌تواند فشار فروش احتمالی را در آینده نزدیک ایجاد کند، حتی با وجود اینکه سرمایه‌گذاران در حال حاضر هیچ رفتار نزولی از خود نشان نمی‌دهند. شرکت تحلیلی برجسته، CryptoQuant، چهار تاریخ مهم را شناسایی کرده است، ۲۶ می ۲۰۲۳، ۷ اوت ۲۰۲۳، ۱۹ اکتبر ۲۰۲۳ و ۳۰ دسامبر ۲۰۲۳، زیرا ممکن است در آن روزها فشار فروش اضافی از سوی دارایی بیت کوین دولت ایالات متحده وجود داشته باشد.

 

تخلیه ذخایر بزرگ بیت کوین می‌تواند نوسانات شدیدی را در قیمت بیت کوین ایجاد کند

 

آخرین پست اشاره می‌کند که اولین دسته از دارایی‌های بیت کوین توسط دولت ایالات متحده در ۱۴ مارس، یک هفته پس از واریز به صرافی در ۷ مارس فروخته شد. بر اساس تجزیه و تحلیل آن، تقریباً ۴۱,۴۹۱ بیت کوین در چهار دسته دیگر در طول سال فروخته خواهد شد.

 

فاصله ۷۳ روزه بین اولین فروش دسته‌ای و تاریخ بعدی بسیار مهم است زیرا الگوی احتمالی را در استراتژی فروش به تصویر می‌کشد. بیت کوین در سال جاری چندین سطح حیاتی را شکست زیرا احساسات بازار در مقایسه با رکود آخرالزمانی و مملو از رسوایی سال ۲۰۲۲ بهبود یافت.

 

بازگشت مجدد تاکنون امیدوارکننده بوده است، اما چنین فروشی می‌تواند تاثیر منفی کوتاه مدتی بر قیمت بیت کوین داشته باشد و به فروشندگانی که شورت می‌گیرند اجازه می‌دهد تا سود ببرند.

 

تقسیم تعداد روزهای یک سال بر تعداد دسته‌ها، ۷۳ روز را به دست می‌دهد که دقیقاً روزی است که اولین دسته فروخته شد. آیا هر ۷۳ روز یک بار الگویی در فروش باقیمانده دسته‌ها وجود خواهد داشت یا این فقط یک تصادف است؟ فقط زمان می‌تواند بگوید.

 

ماینرهای بیت کوین نیز پس از سال پرتلاطم ۲۰۲۲ شاهد افزایش درآمد هستند. اما بدبینی بیشتر به روند فعلی بازار! آخرین نمودار گلس‌نود در مورد خروج ماینر است که به بالاترین حد یک ماهه رسیده است و نشان می‌دهد که ماینرها اکثر بیت کوینی را که استخراج کرده‌اند، فروخته‌اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا