۴۴۰۰۰۰ اتریوم در دو هفته به Liquid Staking اضافه شد

در کمتر از دو هفته، کل ارزش قفل شده (TVL) در مشتقات Liquid Staking با ۴۴۱,۱۱۰ اتر، به ارزش تقریبی ۷۹۳ میلیون دلار افزایش یافته است. در حالی که Lido Finance با ۷۴.۳۵ درصد از TVL بر بازار تسلط دارد، پروتکل‌های رقیب Rocket Pool و Frax Ether سودهای دو رقمی بین ۳۴ تا ۴۲ درصد را در ۳۰ روز گذشته ثبت کرده‌اند.

 

تعداد اتریوم‌های قفل شده در مشتقات Liquid Staking نزدیک به ۹ میلیون است

پروتکل‌های Liquid Staking همچنان به رشد خود ادامه می‌دهند، با پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (defi) که ۴۴۱,۱۱۰ اتریوم (ETH) اضافی را ثبت می‌کنند. از ۱۲ می ۲۰۲۳، کل ارزش قفل شده (TVL) در مشتقات استیکینگ مایع (LSD) به ۸,۸۷۲,۷۱۵ اتر، معادل ۱۶.۱۰۱ میلیارد دلار می‌رسد. این افزایش قابل توجهی را نسبت به ۸,۴۳۱,۶۰۵ اتریوم قفل شده در پروتکل‌های استیکینگ مایع در ۳۰ آپریل نشان می‌دهد. تنها در ۱۲ روز، تعداد ذخایر اتر به میزان چشمگیر ۵.۲۳ درصد افزایش یافت.

 

علیرغم اضافه شدن اخیر ۴۴۱,۱۱۰ اتریوم، TVL موجود در LSD در حال حاضر ارزش کمتری نسبت به ۳۰ آپریل دارد که دلیل آن کاهش ارزش بازار اتریوم است. در آن زمان، TVL نگهداری شده در LSDها ۱۶.۱۳۹ میلیارد دلار ارزش داشت که اعداد امروزی را ۰.۲۳۵ درصد زیان کرد و به ۱۶.۱۰۱ میلیارد دلار رسید. قابل ذکر است که Lido با سهم ۷۴.۳۵۹۶ درصدی بر بازار تسلط دارد که ۶.۵۹ میلیون اتر از ۸,۸۷۲,۷۱۵ اتر قفل شده امروز را به خود اختصاص داده است. دومین پروتکل بزرگ ال‌اس‌دی Coinbase Wrapped Staked Ether با ۱,۱۴۵,۱۳۷ اتر است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا