۴۰ ساعت پس از هک کیف پول اتمیک

تیم کیف پول اتمیک ولت در ۴ ژوئن ادعا کرد که حادثه هک که در آن دارایی‌های دیجیتال به ارزش نزدیک به ۳۵ میلیون دلار به سرقت رفت، تنها کمتر از ۱٪ از کاربران فعال ماهانه آن را تحت تاثیر قرار داده است. این تیم همچنین قول داد که آدرس قربانیان را به صرافی‌های بزرگ و تجزیه و تحلیل بلاکچین برای ردیابی و مسدود کردن وجوه دزدیده شده گزارش کند.

 

تیم کیف پول اتمیک می‌گوید هیچ تراکنش خالی در بیش از ۴۰ ساعت گذشته گزارش نشده است

تنها کمتر از ۴۸ ساعت پس از سرقت دارایی‌های دیجیتال به ارزش تقریبی ۳۵ میلیون دلار از کاربران کیف پول اتمیک، تیم پشتیبان این کیف پول غیرمتمرکز در توییتی در ۴ ژوئن ادعا کرد که کمتر از ۱% از کاربران فعال ماهانه تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. این تیم افزود که آخرین تخلیه تایید شده از دارایی‌های کاربر بیش از ۴۰ ساعت قبل از آن اتفاق افتاده است.

 

همانطور که گزارش شده است، آمار هک حاکی از آن است که یک فرد نزدیک به ۸ میلیون دلار ضرر کرده است، در حالی که تصور می‌شود پنج نفر تقریباً نیمی از وجوه دزدیده شده را تشکیل می‌دهند. تیم کیف پول اتمیک در ابتدا به شکایات کاربران پاسخ داد و قول داد که حادثه هک را بررسی و تجزیه و تحلیل کند.

 

با این حال، بیش از ۲۴ ساعت پس از تایید هک، تیم کیف پول اتمیک گفت که تحقیقات همچنان ادامه دارد و تلاش‌ها برای جلوگیری از وجوه سرقت شده در جریان است.

 

تحقیقات امنیتی ادامه دارد. ما آدرس قربانیان را به صرافی‌های بزرگ و تجزیه و تحلیل بلاکچین گزارش می‌کنیم تا وجوه دزدیده شده را ردیابی و مسدود کنیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا