۴۰۰ شرکت کریپتویی مجوز استونی را از دست می‌دهند

اکثر شرکت‌های کریپتویی که توسط مقررات زمانی مطلوب استونی جذب شده‌اند، مجوزهای خود را رها کرده یا از دست داده‌اند. بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط اداره مبارزه با پولشویی کشور بالتیک، در حال حاضر تنها ۱۰۰ کسب و کار مجاز به ارائه خدمات دارایی دیجیتال هستند.

 

بیشتر مجوزهای استونیایی برای ارائه خدمات مرتبط با کریپتو منقضی می‌شود

واحد اطلاعات مالی این کشور (FIU) این هفته اعلام کرد در مجموع ۳۸۹ مجوز صادر شده توسط دولت استونی برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی دیگر معتبر نیستند. این دفتر روز دوشنبه گفت از ۱ می ۲۰۲۳، ۱۰۰ مجوز فعال وجود داشته است.

 

استونی صدها شرکت کریپتویی را با فضای مناسب تجاری خود جذب کرد قبل از اینکه تصمیم بگیرد با اصلاحاتی در قانون جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم که در مارس ۲۰۲۲ لازم الاجرا شد، قوانین را برای صنعت سخت‌تر کند. این موارد شامل سرمایه مورد نیاز بالاتر برای کیف پول، صرافی و بسترهای حضانت است.

 

در بیانیه مطبوعاتی اشاره شده است که مجوزها یا توسط FIU یا به درخواست دارندگان لغو شده است. به دنبال اجرایی شدن الزامات افزایش یافته، ارائه‌دهندگان خدمات نزدیک به ۲۰۰ مجوز را رها کردند. علاوه بر این، FIU تقریباً همان تعداد مجوز را به دلیل عدم رعایت آنها لغو کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا