۳ سال زندان برای اختلاس ۵ میلیون دلاری

مورگنتا در اوت ۲۰۲۲ از طلای آفریقا اخراج شد. وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که مدیر ارشد سابق مالی یک شرکت خرید با اهداف ویژه (SPAC) پس از اختلاس ۵ میلیون دلاری به سه سال زندان محکوم شد.

 

مدیر اجرایی برای داد و ستد ارزهای دیجیتال و میم کوین‌ها از وجوه دزدیده شده استفاده می‌کرد

بر اساس بیانیه رسمی مطبوعاتی، قاضی ناحیه‌ای ایالات متحده، Paul A Engelmayer، حکم ۳۶ ماه زندان را برای مدیر ارشد مالی سابق شرکت اکتساب طلای آفریقا (AGAC)، کوپر مورگنتائو که بیش از ۵ میلیون دلار از سه SPAC مختلف اختلاس کرده بود، صادر کرد، AGAC ،Strategic Metals Acquisition Corporation I (SMAC I) و Strategic Metals Acquisition Corporation II بین ژوئن ۲۰۲۱ و اوت ۲۰۲۲. سپس از این وجوه برای داد و ستد سهام و آپشن‌های میم کوین و ارزهای دیجیتال استفاده شد.

 

مورگنتا تقریباً تمام پولی را که دزدیده بود از دست داد. مدیر عامل سابق برای پنهان کردن و تسهیل اختلاس خود از AGAC، صورت‌های بانکی جعل کرد که در اختیار حسابدار و حسابرس شرکت قرار داد. مقامات گفتند که اقدامات او منجر به تحریفات مادی در پرونده‌های عمومی AGAC در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) شده است.

 

این شهروند ۳۶ ساله فلوریدا ۴.۷ میلیون دلار دیگر از سرمایه‌گذاران خصوصی در یک SPAC جدا از طلای آفریقا جمع‌آوری کرد. او با فریبکاری ادعا کرد که این پول برای راه‌اندازی یک SPAC دیگر استفاده خواهد شد. دستور جدید سرمایه برای پوشش زیان او در طلای آفریقا و همچنین برای ادامه داد و ستد ارزهای دیجیتال و میم او مورد استفاده قرار گرفت.

 

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت:

با صدور حکم امروز برای کوپر مورگنتا، مروجین SPAC این پیام را دریافت کردند که تقلب در بازارهای SPAC مجازات خواهد شد و طمع در وال استریت با عواقب جدی مواجه خواهد شد.

 

مدیر اجرایی سابق قبلاً به یک فقره کلاهبرداری مجرم شناخته شده بود. مورگنتا علاوه بر محکومیت حبس خود، همچنین به رد بیش از ۵.۱ میلیون دلار و بازپرداخت همان مبلغ محکوم شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا