۳۹۰,۰۰۰ تراکنش تایید نشده شبکه بیت کوین

در کمتر از دو هفته، تعداد تراکنش‌های تایید نشده در شبکه بیت‌کوین از ۱۳۴,۰۰۰ به بیش از ۳۹۰,۰۰۰ افزایش یافته است که باعث ایجاد گلوگاه در ممپول شده است. این افزایش در تراکنش‌های تایید نشده منجر به افزایش خیره کننده ۳۴۳ درصدی در کارمزد تراکنش‌ها شده است که از ۱.۹۹ دلار به ازای هر تراکنش در ۲۶ آپریل به نرخ فعلی ۸.۸۲ دلار در هر تراکنش از ۷ می افزایش یافته است. استخراج‌کنندگان بیت کوین در تلاش هستند تا با تقاضا همراهی کنند. بسیاری از کاربران ناامید شده اند و نمی‌توانند تراکنش‌های خود را به موقع انجام دهند.

 

شبکه بیت کوین با ترافیک بی‌سابقه و هزینه‌های سرسام آور مبارزه می‌کند

از روز یکشنبه، ۷ می ۲۰۲۳، شبکه بیت کوین به دلیل تعداد زیادی از تراکنش‌های تایید نشده، با یک ترافیک بزرگ مواجه شده است. آخرین آمار نشان می‌دهد که ۳۹۰,۰۰۰ نقل و انتقال در حال حاضر در بلاتکلیفی گیر کرده و منتظر تایید هستند.

 

این عقب ماندگی را می‌توان به جهش ضرب و انتقال کتیبه‌های Ordinal و توکن‌های BRC20 نسبت داد که شبکه را شلوغ کرده است. در واقع، بلاکچین بیت کوین اکنون میزبان بیش از ۱۳,۰۰۰ توکن BRC20 و ۴.۱۷ میلیون کتیبه Ordinal است که این ازدحام را بیشتر تشدید می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا