اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

۳۸ ماه زندان برای مروج طرح Bitconnect

ایالات متحده یک مرد لس آنجلسی را به دلیل نقش داشتن در طرح پانزی ۳.۴ میلیارد دلاری رمزارز Bitconnect به ۳۸ ماه زندان فدرال محکوم کرد. وزارت دادگستری (DOJ) توضیح داد که او اعتراف کرد کمتر از ۲۴ میلیون دلار از این کلاهبرداری به دست آورده است، که همه آنها اکنون به سرمایه‌گذاران بازپرداخت می‌شوند یا دولت آنها را ضبط می‌کند.

 

مبلغ Bitconnect ایالات متحده به ۳۸ ماه زندان محکوم شد

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) روز جمعه اعلام کرد که یک مرد لس آنجلسی به دلیل مشارکت در Bitconnect به ۳۸ ماه زندان محکوم شده است. وزارت دادگستری Bitconnect را به عنوان یک طرح سرمایه‌گذاری گسترده در ارزهای دیجیتال تقلبی توصیف کرد.

 

اسناد دادگاه نشان داد که گلن آرکاروی ۴۴ ساله، با چند نفر دیگر برای سوء استفاده از علاقه سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتال با بازاریابی تقلبی عرضه سکه اختصاصی Bitconnect و صرافی ارز دیجیتال به عنوان یک سرمایه‌گذاری پرسود، توطئه کرد.

 

وزارت دادگستری توضیح داد:

این طرح ۴۱۵۴ قربانی از ۹۵ کشور را به دام انداخت و آن را به یک طرح واقعی Ponzi در سراسر جهان تبدیل کرد.

 

به گفته وزارت دادگستری، آرکارو درآمدهایی را که از طرح Bitconnect به دست آورده بود به حساب‌های خارج از کشور منتقل کرد، بخشی از درآمد را به فلزات گرانبها تبدیل کرد و گذرنامه‌های خارجی دریافت کرد. وزارت دادگستری خاطرنشان کرد که هدف او اجتناب از پرداخت مالیات بر درآمد فدرال و ایالتی بر درآمد Bitconnect خود و محافظت از دارایی‌های خود در برابر جمع‌آوری توسط سرویس درآمد داخلی (IRS) بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا