اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

کلاهبرداری ۳۰۰,۰۰۰ دلاری تجهیزات ماینینگ در روسیه

پلیس در شهر آستاراخان در جنوب روسیه مردی را به اتهام کلاهبرداری از افرادی که قصد خرید ماینرهای رمزنگاری را داشتند، بازداشت کرد. مقامات اجرای قانون می‌گویند مظنون میلیون‌ها روبل از طریق فروش ساختگی دستگاه‌های استخراج کریپتو به شهروندان روسیه و خارجی‌ها به دست آورده است.

 

بازرسان ادعا می‌کنند که فرد روس از فروش تجهیزات استخراج کریپتوی قلابی پول به جیب زده است

یکی از ساکنان شهر کازان تاتارستان، در آستاراخان، جنوب روسیه، به اتهام کلاهبرداری از ۱۰ ساکن محلی و تعدادی خارجی که قصد خرید تجهیزات ماینینگ از او را داشتند، دستگیر شد. فرد روس تبلیغات جعلی فروش دستگاه‌های ماینینگ کریپتو را ارسال کرد و اصرار داشت که پیش‌پرداخت دریافت کند. مقامات اجرای قانون تخمین زده اند که او توانست از این طریق حدود ۱۹ میلیون روبل (حدود ۳۱۵,۰۰۰ دلار) جمع‌آوری کند.

 

بخش محلی وزارت امور داخلی در منطقه آستاراخان توضیح داد:

طبق تحقیقات، مرد جوان پیشنهادهای وسوسه‌انگیزی برای فروش دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال را در اینترنت منتشر کرد که در واقع هرگز چنین چیزهایی وجود نداشت. اکنون او متهم پرونده جنایی است که طبق قسمت ۳ ماده ۱۵۹ قانون کیفری روسیه (کلاهبرداری در مقیاس بزرگ) آغاز شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا