غرامت ۳.۴ میلیاردی Mirror Trading International

یوهان اشتاینبرگ، بنیانگذار و مدیرعامل Mirror Trading International، به پرداخت بیش از ۱.۷۳ میلیارد دلار غرامت به قربانیان طرح بیت کوین پانزی خود محکوم شده است. دادگاه همچنین اشتاینبرگ را به پرداخت جریمه نقدی مدنی به همان میزان محکوم کرده است. کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) پذیرفت که دستورات مستلزم پرداخت وجوه ممکن است منجر به بازیابی هرگونه پول از دست رفته نشود، زیرا ممکن است متخلفان وجوه یا دارایی کافی نداشته باشند.

 

بزرگترین طرح کلاهبرداری بیت کوین در تاریخچه CFTC

یک دادگاه فدرال ایالات متحده اخیراً یک حکم قانونی و حکم دائمی را علیه یوهان اشتاینبرگ، مدیر عامل شرکت پانزی Mirror Trading International (MTI) بیت کوین صادر کرده است. بر اساس بیانیه‌ای که توسط رگولاتور مشتقات ایالات متحده، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در ۲۷ آپریل منتشر شد، اشتاینبرگ ملزم به پرداخت ۱,۷۳۳,۸۳۸,۳۷۲ دلار به عنوان غرامت به قربانیان کلاهبرداری و ۱,۷۳۳,۸۳۸,۳۷۲ دلار جریمه پولی مدنی است.

 

بیانیه تنظیم‌کننده مشتقات همچنین نشان داد که مجازات صادر شده توسط دادگاه بالاترین جریمه پولی مدنی است که تا کنون در پرونده‌های CFTC صادر شده است. گزارش شده است که اقدام دادگاه خود بزرگترین طرح کلاهبرداری مربوط به بیت کوین است که در هر پرونده CFTC متهم شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا