جریمه ۳.۴ میلیارد دلاری در پرونده تقلب بیت کوین

CFTC این پرونده تقلب بیت کوین را بزرگترین پرونده تا به امروز این آژانس توصیف می‌کند. یک فراری آفریقای جنوبی که یک استخر کالای ثبت نشده را برای کلاهبرداری از قربانیان ناآگاه ارز خارجی و بیت کوین اداره می‌کرد، به پرداخت بیش از ۳ میلیارد دلار غرامت و جریمه پولی مدنی محکوم شد. این قضاوت بزرگترین جریمه پولی است که تاکنون در پرونده کلاهبرداری CFTC مربوط به بیت کوین ثبت شده است.

 

بزرگترین مورد تقلب بیت کوین CFTC

همانطور که در بیانیه مطبوعاتی کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اعلام شد، یک قاضی ایالات متحده در دادگاه ناحیه غربی تگزاس، کورنلیوس یوهانس استاینبرگ، یک فراری آفریقای جنوبی را به پرداخت جریمه ۳.۴ میلیارد دلاری در پرونده کلاهبرداری بیت کوین محکوم کرد.

 

CFTC اعلام کرد که Steynberg، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت آفریقای جنوبی Mirror Trading International Proprietary Limited یا MIT، یک مدل کسب و کار بازاریابی چند سطحی (MLM) تقلبی را بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ برای درخواست بیت کوین از افراد برای مشارکت در یک استخر کالا اجرا کرد. با این حال، مدیر عامل و شرکتش، استخر کالا را بدون ثبت نام به عنوان اپراتور استخر کالا (CPO) در CFTC اداره کردند.

 

همانطور که در بیانیه مطبوعاتی بیان شد، Steynberg تعداد ۲۹,۴۲۱ BTC را از حدود ۲۳,۰۰۰ فرد آمریکایی و بیشتر در سطح جهانی به ارزش ۱.۷ میلیارد دلار در مارس ۲۰۲۱ دریافت کرد، مدیر عامل این وجوه را به‌طور نادرست تصاحب کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا